| anonim34666 a întrebat:

Am nevoie URGENT de modele de mesaje de prietenie care sa fie profunde! cel care da modele cele mai profune funfa

Răspuns Câştigător
| Geezgirl a răspuns:

Statusuri:
Prieten este acela care stie cât esti de zapacita, de dusa cu pluta si totusi nu îi este rusine sa se afiseze cu tine.
Pentru mine,un prieten adevărat nu poate fi descris în cuvinte. Pur şi simplu, e adevărat.
Un prieten adevărat îţi corectează greşelile, nu le laudă. Acel prieten rămâne lângă tine toată viaţa
Nu contează în ce manieră ne-am împrietenit. Contează că suntem de nedespărțit!
Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii.
Un prieten adevărat îti vede prima lacrimă, o şterge pe a doua şi o opreşte pe a treia!
Prietenia e un ocean pe care multi vor sa il strabata, dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaca

Nu rupe firul unei prietenii pentru ca chiar daca il legi la loc nodul ramane.
Adevarata prietenie este asemenea unui trandafir: nu-i realizezi frumuseatea pana ce nu se ofileste.

Mesaje:
Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta-ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta`ma.Nu promit ca o sa te opresc dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa asculti pe nimeni, cauat`ma.Promit sa tac oricat vrei. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund...vin`o repede sa ma vezi. poate eu am nevoie de tine...4 all my real friends.
Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai; cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca... iubeste-ti viata si mai ales prietenii... E cel mai de pret lucru. Este luna internationala a prieteniei. Trimite acest mesaj tuturor celor pe care ii consideri prieteni. Daca nu il trimiti, nu se va intampla nimic. Totusi, daca o vei face, cineva ar putea sa zambeasca atunci.
Vorbe dulci sunt usor de spus, lucruri dragute sunt usor de cumparat, dar oameni de treaba sunt greu de gasit, viata se termina cand tu incetezi sa visezi, speranta moare cand tu incetezi sa crezi, dragostea se termina cand tu incetezi sa mai tii la cineva, prietenia se sfarseste cand tu nu mai imparti, asa ca imparte cu cine crezi ca iti este prieten, sa iubesti fara conditii, sa vorbesti fara intentii, sa daruiesti fara motive, sa tii la cineva fara explicatii, e inima adevaratei prietenii, trimite acest msg tuturor celor la care tii, aminteste-le de prietenie si nu uita sa mi-l trimiti inapoi daca vrei.
Funda?

1 răspuns: