| deealove a întrebat:

Am niste casti c microfon. Vreau sa ma inregistrez...cum pot face asta? imi trebuie un program? multumesc

7 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Buna^^
Alin a dat un raspuns bun, dar daca sound recorder nu iti satisface "nevoile" si vrei un control mai bun asupra produsului finit, cel mai bine este sa iti iei Adobe Audacity, un program micut si gratuit pe care il poti downloada dupa un mic search in google. Iti spun asta pentru ca eu fac voice acting la nivel amator, si de multe ori a trebuit sa umblu la volum si sa vad exact cat de mare e amplitudinea sunetului (daca exista distorsionari mai bine stergi si o iei de la capat), si mai exista si superba functie de "noise reduction" care iti sterge eventualul bazait de pe fundal. In plus, daca ai casti cu microfon, trebuie sa fii foarte atenta la ce distanta de gura il tii ca sa eviti paraiturile si bubuiturile aferente. Succes^^

| AlinPlaya a răspuns:

Buna! Windows-ul are un program de inregistrat. Intra asa Start->All programs->Accesories->Entertainment->Sound recorder.
Dai record si aia e.
Ave!

| cs4ever a răspuns:

Mda. e un prog adica mai multe unul dint-re ele este audacity.cauta-l pe net sau intra pe printzu_asasinilor. e id d mes.si til dau eutonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ptimadata iei castile le pui in ureche si dai drumul la microfon. si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ssi eu ma antreb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oau