| Babbiiii a întrebat:

Am o cartela lycamobile, primita azi din Franta. In orice telefon as incerca sa o bag nu am semnal si scrie sa o inregistrez, am incercat sa o inregistrez dar nu pot nici pe sitel lor. Un ajutor?

7 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu merge, trebuie activata numai acolo, in baza unor date specificate in instructiuni.Trebuia sa o activeze cel care ti-a dat-o, apoi decodata in caracteristicile telefonului tau.E complicat, ca trebuie sa activeze si roaming-ul.

| BiancaMelisa a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Dar toata treaba e ca a fost activata acolo la cumparare ca orice alta cartela. iar cand vreau sa deschid telefonul scrie "Asteptati inregistrare Sim " desi oricat as astepta tot nu e nimic.

| BiancaMelisa a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Si toata problema este ca nu am semnal. in orice telefon as pune-o

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru BiancaMelisa):

Sunt cartele care actioneaza numai in anumite zone, probabil ai primit una care se ofera promotional ori asistatilor sociali. Daca e cumva o cartela dintr-un telefon gasit sau furat, fostul proprietar putea s-o dezactiveze apeland operatorul retelei.

| JusTPauL a răspuns:

Si eu am aceiasi problema cu lycamobil.
Ati reusit pana la urma sa o activati sau sa ii faceti ceva sa mearga?

| IuliaLyca a răspuns:

Ai nevoie de cartela Lycamobile?

Trimit cartele lycamobile in toata Romania prin curierat sau prin posta romana. Cartelele sunt gratuite, insa taxa de curierat/posta romana sunt platite de client. Detalii la numarul de telefon: 0701018882 sau la iulia.lycamobile@gmail.com

| Alexandru_Grecu_1991 a răspuns:

Salut! începand din martie reteaua va putea fi folosita!