| Dllk_Daniel_2000 a întrebat:

Am o intrebare, daca am cumparat de pe internet(tocmai.ro) un Samsung galaxy s4 live demo unit,si in acel anunt scria ca nu are modul GSM,l-am sunat pe acel domn si l-am intrebat,iar el mi-a zis ca se poate face cu nu stiu ce modul,in fine si am fost la un service GSM intreband deca se poate face,ei mi-au raspuns ca nu se poate. In fine daca in anunt scria fara modul gsm,iar domnul acela mi-a zis ca se poate face, ce pot face fiindca imi vreau banii inapoi. Pot sa-l dau in judecata pentru inselaciune?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sa-l dai in judecata pentru inselaciune deoarece anuntul era corect si stiai ca nu are acel mod si nu te-a inselat cu aceasta.
Poti dovedi ca te inselat in privinta adaugarii acelui mod?

| Claudes a răspuns:

Nu poti sa-ti primesti banii inapoi doar daca are optiunea de returnare in 3 zile.