| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, in legatură cu o intamplare mai veche.Era control in ratb,nu mi-am dat seama că abonamentul îmi expirase de cateva zile bune,asa că i-am intins cardul controloarei când mi l-a cerut, cu sigurantă pe mine, daca stiam că e expirat..nu vedea nimic.Verifica,imi spune că a expirat dupa data de xx.xx. OK. Mă intreabă daca am să achit 50 de lei pe loc, ii spun că n-am (cu un râs ironic pe fată). Imi zice că mi-a luat datele dupa card si că imi vine amenda acasă.Zic OK. Pleaca mai departe..si eu la fel, ne vedem de drum.Sunt minor in primul rand, iar in al doilea rand intamplarea s-a petrecut prin noiembrie sau inceputul lui decembrie in 2013 anul trecut, cred că pe la sf lu noiembrie.Nu a venit nimic acasă, nici la impozit nu s-a pus.Nu am semnat nimic,nu am dat nicio dată personală, niciun act de identitate, atunci pe loc.a fost amendă sau nu? Tanti a avut chef de glume?

1 răspuns:
| Aaxell a răspuns:

laughing Da probabil a avut chef de glume. E bun ca nu ti-a venit amenda, nu? laughing Apropo cu ce talent te-ai dus? smug