| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare la care nu gasesc un raspuns...

deci eu sunt in Anglia am 15 ani jumate si vreau sa ma intorc in Romania in decembrie... pot sa calatoresc singura fara insotitor fara imputernicire pe avion? mentionez vreau sa ma intorc in Romania.(am mai pus o intrebare asemanatoare si am primit raspunsuri k nu pot numai daca am impuernicire pentru ca si ei au plecat din romania in alte tari si nu puteau fara imputernicire) dar eu vreau sa ma intorc in Romania. si am auzit de la unu k pot fara imputernire pentru ca sunt de cetatenie romana si ca am dreptul sa ma intorc in tara mea doar ca nu ma mai pot intoarce in uk ) nu stiu ce sa cred. daca ati avut cazuri asemanatoare sau daca sunteti sigur de cea ce spuneti va rog sa imi raspundeti

va multumesc :X:X

1 răspuns:
| GlossGirl a răspuns:

Este adv. poti veni singura in Romania dar nu mai poti sa te intorci inapoihappy eu am vrut sa vin singura in Italia am tot 15 ani si nu puteam imi trebuia procura de la ambasada de la roma.o gramada de chestiiI don't want to see.nu pleca singura pentru ca nu te mai poti intoarce=(