| Zazon1243 a întrebat:

Am o intrebare, la simularea de examen nu pot sa merg cu carnetul de note? Nu imi gasesc certificatul de nastere...

1 răspuns:
| Ionut2099 a răspuns:

Nu poți deoarece carnetul de note nu este un act de identitate, cei de ministerul educației cer certificatul de naștere sau buletinul de identitate deoarece trebuie sa fie persoana în cauză sa susțină examenul nu altcineva.
La examenul de clasa a 8 a dar și cel de clasa a 12 a ești obligat sa te prezinți cu buletinul de identitate dacă nu, nu te primește sa susții examenul.