| dfnxjvgh a întrebat:

Am o intrebare legata de facebook :]]` deci acolo unde iti schimbi numele, am vreo 5 nume si imi mai merge straight face trebuie sa le sterg si nu stiu cum? aveti vreo idee?thinking funda si restul vot.:*

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK - Schimbare nume ! Retineti faptul ca, puteti schimba numele de utilizator o singura data. Puteti cere modificarea numelui de la sectiunea nume Nume a paginii dumneavoastra Setare Cont . Facebook verifica fiecare cerere de schimbare a numelui pe care o faceti. Din cauza numarului mare de cereri pe care le primim, cererea dumneavoastra poate sa nu fie procesata imediat.
Cum imi schimb numele in Facebook ?
Va rugam sa retineti faptul ca numele contului Facebook trbuie sa fie in concordanta cu urmatoarele standarde de autenticitate:
• Trebuie listat numele si prenumele intreg. Initialele nu pot inlocui numele intreg. Poreclele pot fi listate daca reprezinta o variatie a numelui dumneavoastra, dar doar in formatul Prenume Porecla Nume de familie .
• Numele dumneavoastra trubuie sa contina doar caractere specifice unei singure limbi.
• Numele dumneavoastra nu poate contine titluri, simboluri, numare; nu se permite utilizarea incorecta a majusculelor sau a semnelor de punctuatie.
Retineti, ca aceste conturi Facebook au ca scop uzul personal. Nu sunt permise conturi reprezentand grupuri, familii sau cupluri. Pentru a reprezenta o celebritate, o afacere sau un brand, va rugam sa creati o pagina Facebook . Paginile care au ca scop reprezentarea unei persone publice, a unui artist, brand sau organizatie pot fi create doar de un reprezentant al entitatii respective.
Nu este permis sa va prezentati ca fiind altcineva. Pentru a incuraja utilizarea numelor reale pe Facebook, numarul de modificari ale numelui a fost LIMITAT. De asemenea, daca un reprezentant Facebook a schimbat numele pentru dumneavoastra, aceasta schimbare e considerata DEFINITIVA iar dumneavoastra nu veti mai putea modifica numele. Pentru a afisa un alt nume pe care vreti sa-l folositi, de exemplu numele dinainte de casatorie, va rugam sa accesati pagina Setare Cont. http://www.facebook.com/editaccount.php Daca vreti sa va scimbati numele din motive legitime, de exemplu schimbarea numelui in urma casatoriei, va rugam sa urmati instructiunile aici. http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=name_change_v2
Bafta !