| Chirila_Gabriela_2003 a întrebat:

Am o intrebare, mai ales la baieti.
I-am zis unui baiat ca il plac, dupa el a zis ca el nu e pentru mine si sa imi caut pe altcineva.
Acum intr-o zi l-am intrebat pe un prieten comun daca i-a zis ceva despre mine si el a zis ca i-a spus doar ca il plac nimic mai mult, nu prea cred asta dar in fine.
De ce credeti ca baiatul ăsta i-a zis?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

'nu stiu da nu nici nu vad rostul pentru care te-ai intreba asa ceva cand ala ti-a zis clar ca nu te vrea, iti faci probleme si filme inutile

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Adry05):

Nu vad un motiv sa spuna alt cuiva de aia, adics pe nimeni nu intereseaza ce simt eu pentru el

| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta nu face vreun sens!
Ce imporatanta are ce i-a zis baiatul ala, odata ce ti s-a spus clar ca el nu te place.
Pentru ce dumnezeu insisti, cand ai fost deja refuzata?!
Asta este motivul pentru care sfatuiesc ca fetele sa nu faca niciodata primul pas, ca sunt refuzate si apoi se face misto pe seama lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce importanta are ce i-a zis baiatul ala, odata ce baiatul care-ti place nu te place si ti-a transmis asta.
Nu ami fa obsesii din ceva clar ca este imposibil. Incearca sa intelegi ca un om normal, ca este ok sa accepti ca nu te place toata lumea si nu-i poti influenta in alt fel.
Daca ti s-a sus deja ca nu te place, incearca sa nu mai revii sa tot intrebi, ca agasezi pe toata lumea si ii enerveaza.
Ar trebuii sa stii ca, baietii nu sunt papusi, nu stau unde le pui tu si nu executa ce le pui tu. Au dreptul sa aleaga pe cine vor si simpatizeaza pe cine vor.
Ca sa intelegi asta, gandeste-te la cel mai urat si prost baiat din scoala ta si imagienaza-ti ca vien la tine si iti spune ca te place si vrea sa fie prietenul tau, l-ai accepta?
Nu cred, doar pentru ac el te place, nu inseamna ca tu-l placi!
la fel si cu baiatul asta, daca el e uraste si ti-a spus ca nu te place, tu de ce insisti?

| sierra1 a răspuns:

N-ai putea să mai descâlcești cumva intrebarea asta?

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru sierra1):

Am reformulat intrebarea

| sierra1 a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Bravo

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce i-a zis ca te-ai dat la el?
Pentru ca si noi, baietii, discutam despre chestiile astea, cu prietenii. Nu inseamna ca te vrea, pur si simplu facea conversatie cu ala.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai nu vad de ce i-ar interesa pe prieteni asta

| Andreeush a răspuns:

Dacă ți-a zis să îți cauți pe altcineva de ce mai intrebi pe alții despre ce a zis el?
E clar că nu vrea să fie cu tine.

| AllexXtreme a răspuns:

Nu te place e clar, dacă te placea accepta sa fi cu el nu sa îți dea răspunsul ala.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru AllexXtreme):

Stiu. Dar nu inteleg de ce i-a zis unui prieten, adica mna nu vad niciun motiv sa il intereseze pe alt cineva ce simt eu pentru el.Nu?

| melodrama a răspuns:

laughing) refuz sa cred ca ai intrebat asta

| nao13 a răspuns:

Pune liniștită capul pe pernă. Mergi mai departe. Mănâncă, fă-te mare. Ai 15/16 ani. Nu îți bate capul cu prostii din astea.