| pRIZAtoniu a întrebat:

Merg la olimpiada la franc in martie, doar ca nu prea ma descurc... Am nevoie de o modalitate simpla si usoara de a invata cat mai multe cuvinte si gramatica la nivelul clasei a XI a... daca stiti vreun site bun si gratis sau macar nu f scump, sau recomandari de carti. Sau stiu eu o metoda mai noua de memorare a cuv noi. In plus, am proba orala si nu i inteleg pe francezi cand vb rapid si cu accentul ala al lor. Va rog, orice experinta personala sau sfat ajuta. Multumesc in avans tuturor

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu știam că la olimpiadă merg cei care au note bune la materia respectivă.
Ar trebui să fii mai atent la orele de franceză. Franceza nu este o limbă grea.

| AliTheo18 a răspuns:

Cine te-a pus? laughing