| Karu a întrebat:

Am o intrebare pe facebook-ce inseamna 'Share'?

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Share inseamna a impartasi, a arata si celorlalti. Daca dai share la o poza care ti s-a parut tie interesanta pe fb ti-o va pune la tine pe profil si o vor vedea si prietenii tai.Asta inseamna share. Daca vrei sa faci si tu share, vezi ca fiecare poza are langa like si cuvantul share.Dai click si gata.Bafta.

| Karu explică (pentru ):

Da dar eu am facebook-ul in romana ce inseamna 'SHARE' IN ROMANA?

| croissant a răspuns (pentru Karu):

Distribuie

| adinaxD a răspuns (pentru Karu):

'Share' nu exista in limba romana, este un cuvant englezesc. Dupa cum a spus si croissant, inseamna a impartasi.

4 răspunsuri:
| a răspuns:

Share in limba romana inseamna a distribui.
Adica poza respectiva apare pe wall'ul tau