| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare privind inaltimea. Tatal meu are 1.73 si mama mea 1.76. Eu, am 14 ani si 1.67. As vrea sa mai cresc macar trei cm, pana la 1.70( din motive aproape evidente). La 11 ani, in vacanta de vara m-am inaltat cu 10 cm, de la 1.53 la 1.63. De atunci, n-am mai crescut cu mult. si parca ma inalt atat de greu. Nu as vrea sa raman blocata la aceasta inaltime. Sau macar daca mai cresc, sa nu cresc cu 5 cm cand o sa am 20 ani. Imi doresc sa ating o inaltime potrivita inca cand sunt adolescenta. Multumesc!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca fată crești până la 16-17 ani și, practică înot care te va ajuta să te mai înalți.
Pa, pa.

| DakotaRoyse a răspuns:

Corpul se dezvoltă până peste 20 de ani. Nu-ţi fă griji, o să mai creşti.
Eventual fă sport care necesită sărituri şi dormi mai mult happy