| CFRealMadrid1902 a întrebat:

Am o intrebare, sunt a 7-a si sunt corigent pe sem. I la 3 materii (fizica, franceza si romana). Asta inseamna ca raman repetent, sau doar daca o sa raman si pe sem. II corigent o sa repet? Adica, pot repete clasa daca am medie sub 5 la 3 materii pe primul semestru, sau se pune medie de pe ambele semestre?

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Pai se pune media de pe ambele semestre. Dar daca ramai si in semestru 2 la 3 materii o sa repeti clasa.

| CFRealMadrid1902 explică (pentru վፀiፀፀ):

Si daca raman doar pe sem 1? atunci nu raman repetent?

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru CFRealMadrid1902):

Pai nu. Nai cum sa ramai repetent pe semestru.