| ioana_5526 a întrebat:

Am o intrebare trebuia sa`mi vina ciclu prin data de 3-4 si inainte cu 1 saptamana juma 2 ma dor sanii...nu m`au durut deloc au inceput sa ma doara prin data de 9 si de vreo 2 zile ma dor mai tare... e posibil sa`mi intarzie? de obicei mie nu prea mi-a intarziat...sau sa fi ramas insarcinata? nu am simptome de sarcina... daca ma dor sanii nu e un semn ca ar trebui sa`mi vina? am si cosuri pe frunte...nu stiu ce sa zic sunt foarte speriata va rog sa-mi raspundeti...

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tensiunea in sani poate inseamna ca urmeaza sa-ti vina ciclul sau ca esti insarcinata. Fa-ti un test de sarcina, fiindca 12 zile de intarziere sunt importante si posibilitatea unei sarcini este foarte mare. Indiferent de rezultatul testului, du-te la ginecolog maine. E important, fie ca sa te asiguri ca bebelusul e bine (daca esti insarcinata), fie sa vezi care e cauza acestei mari intarzieri (daca totusi nu esti insarcinata).

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fa un test de sarcina pentru siguranta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sindromul premenstrual nu-ți sună cunoscut?
Tensiunea în sâni este din cauza numărului mare de hormoni și de aceea apar și coșuri pe față.
Pentru liniștea ta poți face și un test de sarcină să vezi care este realitatea.
Sfaturile unui medic ginecolog sunt bine-venite.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

winking e normal draga ioana... Daca iti este teama de o posibila sarcina si crezi ca de asta te dor sanii stai linistita nue ste asa. E super normal sa te doara sanii si sa iti apara cosuri pe frunte sau nas cu 3-4 zile inainte sa iti vian ciclu. Si da poate sa iti si intarzie, asta se poate intampla din cauza stresului sau unui dezechilibru hormonal. Ai grija de tine...