| 7Lumpy7 a întrebat:

Am o intrebare, va rog sa imi dati niste sugestii la aceasta intrebare: cum as putea fi mai feminina,mai gingasa, sa nu mai vorbesc cu jargoanesau cu voce
grosolana? Intelegeti voi.Va rog, ajutati-ma!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vorbitul in jargonul meseriei tale nu este nefeminin sau vulgar. Pana la urma, u poti cere unui medic sau unui mecanic sa renunte la jargonul profesional. Poti fi feminina si sa iti folsoesti jargonul necesar linistita, daca nu exagerezi si daca il folosesti cu profesionisti din acel domeniu.
Vocea grosolana cred ca este o iluzie a ta. atata timp cat esti mereu politicoasa, nu vorbesti prea tare, nu te bagi aiurea in vorba ci cantaresti ceea ce spui cu atentie, nu ai cum sa dai gres. Feminitatea e in fiecare femeie, nu trebuie exagerata. Fii naturala si politicoasa, e suficient.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai aici depinde tine,trebuie sa faci un efort ca sa iti schimbi comportamentul si e bine ca vrei sa o faci, documenteaza-te pe internet la bunele maniere si vezi ce poti sa faci si daca vrei sa fii mai feminina fa ce fac si celelalte fete din jurul tau, aranjeaza-te, macheaza-te si astea si incearca sa pari mai de treaba, sa pari mai vesela.
Mult succes.