| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. Vreau sa devin techinican veterinar și nu stiu ce liceu pot urma ca sa pot sa devin techinican veterinar gen generala sau profesională? Ce imi trebuie mai exact?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că ți-am mai spus: nu contează liceul doar să-l termini apoi faci școală in domeniu

| dullcat a răspuns:

Conteaza intr-o masura liceul, pentru ca totusi vei lucra cu animale, deci ar trebui sa te duci la unul care are profil real, biologie-chimie, sa ai o baza de informatii de la care pornesti.