| anonim_4396 a întrebat:

Am o maaare problema. E in legatura cu profesorul meu( nu vreau sa spun si materia la care preda ca am niste colegi ratati care, daca vor vedea intrebarea, isi vor da seama ca sunt A...)
Totul a inceput la incepul scolii cand fosta diriginta a plecat, acum o avem pe aia de biologie si avem alt profesor la X. Preda bine, e destept, vorbeste frumos cu toata lumea, e de treaba si...arata beton. La inceput ziceam ca e dragut, cu timpul ziceam ca arata mult mai bine si altele.Acum o saptamana o colega s-a dus si i-a zis ca imi place de el.Luni cand m-a ascultat m-am dus in fata clasei, m-am cam balbait, o colega a zis ceva de genul :" Vaaaai domnu, A va place!". Profu s-a cam inrosit, a inceput sa rada in hohote, eu de asemenea m-am inrosit mai rau ca un mar copt si cred ca si-a dat seama ca il plac. Azi la ora o colega a zis ca " A va place". Eu stau in a doua banca, m-am prefacut ca ma intind si i-am aratat degetul "buclucas". A zis " A arata semne obscene". iar profu a zis:"Pai daca arata semne obscene, de ce nu ti le arata pe fata?" in timp ce.radea si el cum radeau si ceilalti colegi. Profu nu zice nimic, e destul de dragut cu mine si imi ia mai tot timpul apararea. Am exclus faptul de a ma placea.
Voi ce credeti?
P. S. : are 23 de ani, sa nu va ganditi la un bosorog oarecarerolling on the floor

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De foarte multe ori elevul se indragosteste de profesor, insa totul ramane doar la acest stadiu.Ca tu il placi pe profesorul tau nu e ceva rau.Ca si el te simpatizeaza este evident.Dar nu incerca sa impingi lucrurile mai departe si nu iti fa vise prea multe. Uita-te in jurul tau, sunt atatia baieti care sigur vor sa se apropie de tine si tu nu vezi...Da-le si lor o sansa si traieste emotiile primei iubiri langa un baiat de varsta ta.Pastreaza admiratia pentru profesorul tau in sufletul tau, invata foarte bine ca sa te poti evidentia mereu in ochii lui si nu te pierde cu firea.Si,mai ales,ignora comentariile rautacioase ale colegilor sau raspunde-le cu aceeasi moneda. Oricum, nu te fa de ras! Peste ani, iti vei aminti zilele de acum si vei zambi! Traieste-ti varsta si drum bun in viata! Pa!

| mAtaaIsAPiTziFrOmDaaClubb a răspuns:

Depindee si de tine cati ani aitongue
eu zic sa ai zici...nu e o crima sa te indragostesti de cinevaoh go on
in finehh
nu stiu daca te-am ajutat sau nuhbatting eyelashes

| Alessandraaaa a răspuns:

Relatia profesor-copil sau invers trebuie sa fie una de prietenie si atat.Baiatul asta se gandeste la insuratoare si la copii si voi stati sa ii faceti declaratii de dragoste.Eu zic sa o lasati balta! Puneti mana sa invatati si sa ii raspundeti bine la ora si poate o sa va placa ca pe niste eleve silitoate, dar mai mult nu!

Bafta!:*:*:*

| Orbithh a răspuns:

Mdea...interesant pai daca e dragut hai ca tin ca tinethinking

| scumpica_3107 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa spui tot ce ce ai pe suflet si daca simti ceva pentru el sau zii ca il placi ca dupa o sa regreti daca nu o faci

| SHINeeLover a răspuns:

Ai dreptatethinking dar sa-ti dau un exemplu :
eu sunt cea mai galagioasa din clasa si atrag mereu atentia asupra mea,fara sa vreau, dar daca cineva face galagie de ce ii atrage atentia si mie nu?
Ai dreptate, dar totusi nu am zis nimic de "insuratoare"rolling on the floor. multumesc oricum pentru raspuns

| SHINeeLover a răspuns:

@MyKaYlA1999: Hai multumesclaughing

| SHINeeLover a răspuns:

@˚●ßårßie ●˚ : nu stam sa-i facem declaratii de dragoste.Parca am spus ca sunt un copil foooarte galagios. Mai niciodata nu-mi atrage atentia. Am spus cumva ca nu-mi place de el?thinking