| CravataAlbastra a întrebat:

Am o mare problema cu INSTAGRAMUL! Va rog ajutati-ma. Mi-am dezactivat temporar in februarie contul si acum in mai nu ma mai pot conecta. Imi scriu corect numele de utilizator si parola si imi zice dupa"incercare suspecta de conectare" si vor sa-mi trimita un cod de conectare pe nr de telefon sau mail, dar problema e ca nu mai am acel nr de telefon (am incercat sa-l iau din nou de la telekom, dar mi-au zis ca s-a anulat acel nr) si nici mail-ul respectiv nu mai merge(mail invalid imi arata)... Am trimis si mesaj la Instagram in sectiunea ajutor, mi-au dat un cod si m-au pus sa-mi fac poza cum tin codul in mână, le-am trimis poza, dar tot nu m-au rezolvat. Nu stiu ce sa mai fac cum sa il recuperez. Vi s-a intamplat si voua acest lucru? Ce as putea face?

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu mai ai ce să faci.
Fă alt cont de Instagram.

| CravataAlbastra explică (pentru Andreeush):

L-am recuperat! Pana la urma m-au ajutat cei de la Instagram, cererea de ajutor catre ei chiar a fost luata in serios. happy

| Valentina06 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Buna! Cum ai reușit? Am și eu aceeași problema și nu o pot rezolva

| CravataAlbastra explică (pentru Valentina06):

Bună! Cand incerci sa te conectezi pe Instagram si iti da eroare, undeva scrie,, ajutor,, sau,, ai uitat parola,, le dai mesaj si le explici problema pe care o ai. Eu am vorbit cu ei prin mail, tin minte ca mi au scris la un moment dat și în română si m au pus sa le trimit poza cu fața mea tinand in mână o foaie cu un cod de la ei pentru a fi siguri ca este contul meu. Bafta!

| LPCTSTR a răspuns:

I s-a-ntamplat altcuiva, pur si simplu si-a facut alt cont, n-a plans.

| CravataAlbastra explică (pentru LPCTSTR):

Mie imi trebuie acel cont, nu as vrea sa-mi fac altul.

| LPCTSTR a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Bine, bine, dar cum il iei inapoi daca nu poti?
Du-te si sa-i in judecata daca tot este atat de crucial acel cont.

| CravataAlbastra explică (pentru LPCTSTR):

Pai trebuie sa se poata, ca doar nu vreau sa sparg contul nimanui.e al meu si ii stiu toate datele de contact.