| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema crying
Sunt in clasa a 9-a la liceu, am 16 ani. Am doi colegi nebuni in clasa care isi bat joc de mine ( imi dau pumni, ma jignesc). Mai e un baiat din alta clasa care in fiecare pauza vine la noi in clasa si isi bate joc de mine. Azi acei doi colegi (nebunii aia 2) m-au urmarit pentru. a
3-a oara pana la locuinta mea sad. Nu mai suport, dati-mi sfaturi care sa imi faca viata mai usoara.
P. S. Eu sunt mai timid de fel si mai irascibil (adica ma enervez rapid).

9 răspunsuri:
| debby2000 a răspuns:

Mutate la alt liceu

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Discuta cu un adult dar nu cred ca ai sanse prea mari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te urmaresc pe strada pana acasa poti sa suni chiar si la politie. Se numeste hartuire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune parintilor si profesorilor si nu posta la Dragoste si sex asemenea probleme.

| Furnicutza a răspuns:

Nu poti accepta asa ceva insa nu iti recomans nici sa te pui cu ei. Cel mai indicat este sa mergi la director.Nu uita, mai tarziu poate fi mai rau.Asa ca e mai bine sa tai din radacina de acum.Sa vada ca tu ai un as in maneca.Si de cate ori te deranjeaza, mergi la director. Povesteste si parintilor ce patesti.Nu poti accepta asa ceva. Tine-ma la curent cu ce faci!

| popmirgea1999 a răspuns:

Sal fratimiuwinking si eu am infost intr-o astfel de situatie.(si eu sunt mai timid, isi bateau hoc de mine etc) pana intr-o zi cand tot radea si facea glume pe seama mea, dupa ore l-am prins pe unul din ei si l-am batut pana a zis ca nu mai face niciodata asta.(l-am batut de ia cantat apa in cap laughing)(asta a fost acum 1 luna) si de atunci cand ma vad lasa privirile in jos big grin funda?

| CiprianTPU a răspuns:

Furnicutza are dreptate, desi initial pare o prostie. Asta e cea mai buna solutie. Director, diriginta, iar parintii elevilor respectivi vor fi chemati la scoala si pusi la punct. Nu ai alta solutie crede-ma! Sa nu crezi ca daca vei face asta dai dovada de slabiciune sau chestii de genul asta, NU! Pur si simplu doar asa se poate rezolva o problema de genul asta. Taci nu le spui nimic celor doi, te duci frumos in biroul directorului si povestesti ce ti se intampla. Sa vezi apoi ce baieti cuminti vor fi rolling on the floor

| xMoTaNeL a răspuns:

Te duci la ei si ii injuri tare cat stii tu. Daca tot se iau de tine il prinzi pe unu dupa sc si il bati pana ii spargi fata.(vba lu maiconteiubeste)Dupaia daca inca se iau de tine te duci la director si zici ca te'au prins dupa ore si te'au batut.

| ShooterGirl a răspuns:

Vb cu profesorii sau cu parintii tai poate ei vor rezolva problema ta