| Alleeksssaa a întrebat:

Am o mica mare problema:am17ani, 1, 72m si 62kg credeti ca este normal? Ma cert mereu cu mama imi zice ca-s slaba si ma obliga sa mananc mult, Insa eu ma vad grasa si nu imi vine sa mananc vreau sa ajung macar la 50kg daca nu mai putin de 50, de la o vreme am ameteli si toti imi zic ca e din cauza ca nu mananc ce sa fac? va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti absolut normala, in nici un caz nu trebuie sa slabesti si ar fi chiar nasol sa slabesti. In primul rand ti-ar atarna toate iar la 50 de kilograme ai arata ca de la Auschwitz, toata lumea te-ar ocoli si ar rade de tine. Fa mai mult sport si mananca echilibrat si suficient.

| OanaG a răspuns:

Nu scumpa, esti perfecta, trebuie sa ai cu 10 in minus fata de inaltimea ta! Nu te pune pe slabit pentru ca nu ai de ce!

Totusi daca vrei sa te simti mai bine in pielea ta[desi nu vad rostul deoarece ai o greutate normala] apuca-te sa alergi, mananca salate, muulta apa pentru eliminarea toxinelor!

Multa bafta:*

Răspuns utilizator avertizat
| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Ametelile da, slabisem si eu ft mt si aveam asa ameteli si tot as anul mancam cu zilele si slabisem apr 10 kg:-s apoi m`am ingrasat iar, acum am 17 ani 1 67 si am 55 de kg:-