| Hoodooista123 a întrebat:

Am o mica problema, de data asta in iubire. Nu stiu cati dintre voi o sa citeasca toata asta, dar asta e.
Sunt impreuna cu un baiat de 2 luni si nu sunt sigura daca el isi bate joc de mine sau pur si simplu asa e el mai rece sau pur si simplu ma controleaza emotional pentru ca eu sunt o persoana mai calda, mult mai calda si sensibila. E si prima noastra iubire, el are 16 si eu 17. Dar ca sa înțelegeți cum e situatia, daca ii spun ceva, despre el, el incepe imediat sa fie ceva de genu ca sa nu mai gandesc negativ si ca aceeasi parere ar putea sa o aiba si el despre mine pentru ca si fetele pot sa fie asa si din pacate mi-a inchis gura cu asta. Mama are dreptate ca daca o persoana te iubeste, ar face orice pentru tine, ar sta cu tine la vorba si chestii de genul, mama a intervenit in aceasta relatie pentru ca ea e de parere ca eu sunt persoana aia care ii indeplineste lui toate dorintele si el nu face nimic in schimb si ea mi-a interzis sa ma mai vad la el acasa pentru ca nu ii place sa iasa pe afara, fiind si gamer si nici el nu mai are voie sa treaca pe la mine. Si lui nu ii place ca maica-mea se tot baga in relatia asta pentru ca părinții sai nu se baga in relatia noastra si mna desi chiar daca mama are dreptate si a zis sa luam o pauza pana se calmeaza si ea si sa nu se mai bage. Zilele astea am suferit foarte mult, pentru ca ma enervează ca lui nu ii convine nimic si daca ii zic ceva parca tot sunt eu aia care ii vrea raul si daca zic ceva baga motiv ca maic- mea e aia care mi-a bagat in cap sau chestii de genul. Desi o sa incerc sa am o discutie mai serioasă cu el si daca nu se vede pe el si nu intelege prin faptul ca si el trebuie sa lase de la el, nu numai eu de la mine atunci o sa ma despart de el.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Offtopic vreau să apreciez că la vârsta rebeliunii o asculți și ții cont de ce zice mama ta.
Revenind la subiect, se vede clar că nu vă potriviți, asta nu e relație, e o amăgire, îți faci singură rău, dacă de la 2 luni de relație e atât de nașpa, cu timpul o să fie și mai rău. desparte-te că n-ai 50 de ani și 2 copii, îs 2 amărâte de luni. dacă și mama ta a văzut asta la el înseamnă că nu e doar vreo părere de-a ta

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Asta nu poate fi numită relație, cel mai bine ar fi să te despărți de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit tot, si eu ma mir happy
Acum la subiect, poate ca mama ta are dreptate. Tipul nu stie sa comunice. Stie sa intoarca lucrurile in favoarea lui, cam manipulativ. Nu pierzi mare lucru daca te desparti de el, la 17 este totul inca mai mult o joaca. Nu cred in "pauze" intr-o relatie. Ori esti impreuna ori pa, pa. Daca acum ca sunteti la inceput si lucrurile are trebui sa mearga unse nu reusiti sa aveti o discutie normala, nu vad sa apucati craciunul impreuna. Ai vreme sa intalnesti persoane potrivite.

| Hoodooista123 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult! Da, nu pierd mare lucru daca ma despart de el dar el pierde ceva, pentru ca eu chiar am tinut la el si ma tot indoiam de el uneori si ii spuneam asta dar el mereu era ceva de genu sa nu mai gandesc negativ si sa nu spun parerea sau gandirea in locul lui despre el si ca el are dreptul sa spuna ce gandeasca fiindca daca nu e zis de el nu e adevarat..bla bla. In fine, ma doare sa stiu ca e asa de neintelegator pentru ca eu chiar am tinut la el si incercam sa rabd psihic situatia asta dar simt ca nu mai pot

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hoodooista123):

Degeaba il placi tu foarte mult daca el nu depune un efort similar in relatie. Cum adica sa te opreasca sa-ti spui parerea? Daca nu era pe placul lui mai bine sa taci? La o replica din asta nu cred ca am mai aveam ce discuta. Imi pare ciudat tipul. Tot am intrebat eu ce este o relatie toxica dar cred ca tu esti in una.

| Hoodooista123 explică (pentru anonim_4396):

Mda sincer asa incep sa cred si eu, ca e o relatie toxica.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Am citit tot? parerea mea e aceeasi ca a lui Adry05 si DaniNovember. Succes pe viitor?

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru DuckDodgers0):

Scz pentru "?" Erau emoticoane