| NewClassic a întrebat:

Am o perioada ciudata.Adica cu prietenul e bine.Dar ma simt parca in plus la scoala, in clasa.Cu fetele nu mai comunic ca inainte.Si nu stiu de ce.De multe ori ma izolez undeva singura.Nu prea aveam chef sa stau cu ele, dar in fine e de ajuns, vreau sa intorc vremea ceea cind eram cu fetele si mai mereu eram in centrul atentiei.Nustiu ce sa fac.Am dorinta de a schimba situatia dar nu stiu anume ce sa fac.Please help me.

Răspuns Câştigător
| aiurea231223 a răspuns:

Incearca sa iti reveni sa "devi cea ce erai odata". Nu e asa de greu, nu e nevoie sa te izolezi mergi si vorbeste cu ele iesiti in oras mergeti la un film distrativa faceti ce va placea sa faceti si vorbiti despre ce va place sa vorbiti (pentru moment). Desigur vor fi mentionate si subiecte care te vor deranja, te vor supara nu merita sa "fugi cu coada intre picioare" fi puternica si mergi cu capul inainte fi indrazneata, vesela si optimista chiar daca in sinea ta iti vine sa urlii sau sa plangi sau orice alt sentiment nu lasa sa se vada mai ales daca motivul nu e important. O sa vezi ca iti vei reveni rapid

4 răspunsuri:
| Nayuky a răspuns:

Se cheama pofta de singuratate..asa sunt si eu acum..si am mers intr-o zi pe langa Bega cu 2 colege si ne-am pus intr-un loc unde nu se auzea nimic in afara depasari si o colega a vrut sa mergem mai incolo ..si acolo se auzeau masini..asa ca am plecat ca era sa ma apuce plansul..trebuie sa stai putin singura.dar nu mult si in rest face faceai inainte.ce e asa greu doar tu stii cum faceai sa fi in centrul atentiei.

| alexandru11111 a răspuns:

Eu ati sugerez aceleasi lucruri ca si cele sugerate de Adyna96. SUCCESURI

| impresivepanda a răspuns:

Stai calma. o sa treaca, exact asa mi s-a intsi mie. Parca simteam nevoia sa ma izolez, ma simteam o ratata si o urata si parca ma simteam si proasta... Dar stii ce-am facut?! Am descoperit ca nu sunt asa big grin am inceput sa ma iau dupa aceasta fraza,, Eu nu ii urasc pe cei care nu ma plac, pentru ca sunt prea preocupata sa-i iubesc pe cei care ma iubesc " :~

Intelegi? Eu zic sa te bagi in seama chiar daca nu ai motiv, sa discuti cu colegele tale sa povestiti impreuna despre ceva ( de exemplu sa rasfoiti un catalog AVON.), sa le faci complimente ca sa te placa si sa se simta bine. Incearca si vezi :*

| Zule15 a răspuns:

Fii mai indrazneata. Incearca sa comunici cu fetele in loc sa te izolezi chiar daca ai prefera sa te izolezi. Fa ce trebuie sa faci nu ce vrei sa faci! succes>:d