| Oana_3046 a întrebat:

Am o placa pentru par Remington S2002 este destul de buna, insa am o mare problema: parul meu este ondulat spre cret si foarte fragil si imi caut o placa pentru par care sa nu mi-l mai deterioreze asa tare si pe langa asta vreau sa mi-l mentina mult mai mult drept, adica pana la urmatoarea spalare a parului. Am uitat sa mentin ca folosesc o sumedenie de produse pentru ingrijirea parului, dar cam degeaba. Foloseam placa in fiecare zi, dar de ceva timp am inceput sa o folosesc numai dupa ce imi spal parul, adica de ori pe saptama si am momente cand o folosesc si o data pe saptamana pentru ca am inceput sa-mi tin parul prins. In fine! Deci, ce placa de par imi recomandati pentru problema mea? big grin

1 răspuns:
| Ralukutza_5288 a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat placa de par,doar aplica-ti pe par balsam si clateste bine,sterge-l,iar apoi aplica o spuma de par (incearca cu una pentru volum),si intinde-l cu mainile. Dupa ce l-ai dat,lasa sa se usuce spuma pe par,iar apoi mai da-ti cu un jet de apa pe par ca sa scoti spuma in plus si sterge-l cu un prosop moale din varful capului pana la varfuri, iar apoi il usuci cu feonul(daca il lasi sa se usuce normal se va increti la loc) si dupa ce l-ai uscat inderapta-l cu placa si asteapta vreo ora, doua inainte sa te culciwinking!