| Lyanna a întrebat:

Am o prietena buna, dar care este foarte superstitioasa(cred ca asa se scrie tongue). Cand vede o mata neagra, se indispune pentru toata ziua, pentru ca, crede ca o sa aiba 7 ani ghinion. Cand aude o cucuvea, se sperie de moarte, pentru ca nu stie cine a murit laughing si isi zice chestii de genul "Daca-i mama?" "Daca-i cineva din familie?". Am incercat sa-i spun ca, chestiile astea nu-s adevarate, dar ea nu pricepe si nu pricepe. Ce sa fac? Ma scoate din minti/pepeni.

1 răspuns:
| Sahashi a răspuns:

Sincer chestia cu cucuveau ii adevarata cu pisica nu cred eu zic sa ii spui adevarul adica daca cucuveaua canta in acel bloc persoana poate sa se imbolnaveasca sau sa moara si daca o auzi tu nu are nimic problema era parca daca o vedeai sau ceva de nu spune-i sa nu exagereze