| EyesSad17 a întrebat:

Am o prietena crying foarte buna in care mi-a povestit ca a fost agresata sexual de tatal ei crying la varsta de 5 ani
ea a ajuns pana la urma la protectia copilului nu din motivul asta din alte motive iar
asta care o agresato a ajuns la puscarie
prietena mea cea mai buna a fost adoptat de o familie
familia adoptiva sunt buni prieteni cu ai mei ^^
iar problema se pune asa familia asta vrea sa o duca la ginecolog si ea ii e teama ca va afla ca nu mai e virgina si ca isi va da seama doctorul ca a fost agresata in trecut

mie mi-a cerut un sfat si eu nu am stiu ce sa ii spun si as vrea de la voi ce sa fac?
intrebarea mea daca se duce la ginecolog aia isi vor da seama ca a fost agresata in trecuta?
daca mai are urmari? dupa atatia ani?

va rog un raspuns repede funda dauuu

Răspuns Câştigător
| Coral7 a răspuns:

Medicu ginecolog normal k o sa stie. Dar are contract de confidentialitate si nu are voie sa spuna. e o regula CUM AR VENI. Dar cel mai bine ar fi sa le spuna parintilor ei noi. si asa o sa se descarce. trebuie sa aiba incredere in ea si in familie. bafta.big grin

7 răspunsuri:
| Smiiilee a răspuns:

Mai bine le spune adevarul alor ei, pentru ca ei nu au de ce sa fie suparati pe ea sau sa o certe, pentru ca nu ea a vrut sa se intample asta, ea nu are absolut nici o vina si alor ei ar trebui sa inteleaga asta.

| larissuka a răspuns:

Wow! :O pedofili naibi! Cel mai bine E sa povesteasca totul sa se descarce si asta sa nu ramana numai pentru Ea sa stie si noii ei parinti, nu are de ce sa-i fie teama, ea nu are nici o vina! e doar victima.sad! o sa aiba parte de mai multa atentie si sprijin!

| Denizk a răspuns:

O sa vada ca nu mai e virgina cel mai bine ar fi sa le povestesca parintilor adoptivi ce s-a intamplat asfel ia nu va mai trebuii sa stea cu acea frica in ea... dupa parerea mea acum eu nu pot sa decid in locul ei bafta si imi pare rau pentru ea...

| EyesSad17 explică (pentru Denizk):

Da dar imi spune ca ii e greuu crying crying crying

| Denizk a răspuns:

Ii e greu. si mie mi-e greu sa imi marturisesc greselile dar trebuie convinge-o incearca

| EyesSad17 explică (pentru Denizk):

Incerc si eu as vrea sa ii spun dar nu pot si asta e demult dupa atatia ani nu i-a zis... sa-i zica acum? cred ca ar face soc

| Georgyanya2000 a răspuns:

Pai...Adevarul e bun intotdeauna, dar totusi...decat sa sufere si altii mai bine sa sufere numai ea.Eu zic sa se coase.