| PauLa.M a întrebat:

Am o prietena pe care am considerat o best friend asa ca am avut incredere in ea si i-am zis un lucru foarte important pentru mine, dar in urmatoarele zile am auzit cuvant cu cuvant din gura a altei prietene de care nu sunt chiar asa de apropiata. am trecut cu vederea, dar 2 zile mai tarziu am auzit din nou de la altcineva. si ambele persoane au zis ca stiu de la ea. face faze peste faze care ma deranjeaza. e foarte increzuta. acum nu stiu daca sa o iert sau nu. toate sansele ei se duc spre NU. dar mai vreau pareri. Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| rosepassion a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa iti cauti alta prietena si numai avea incredere in nimeni...in afara de parinti nimeni nu merita incredere...in unele cazuri parintii pot sa si tradeze.am auzit multe lucruri din astea la televizor...

o data ce prietena ta a devenit increzuta si face,, faze'' asa cum ziic u ce rost mai are sa o consideri o prietena... o prietena adevarata nu-ti divulga niciun secret (numai in unele situatii...cand esti ceratta cutite q ea nu dintr-o prostie) si te sprijina si te ajuta la nevoie...si prietena mea facea l fel intr-un timp dar acum numai face k o vazut k nu m incanta q nimic si chiar nu ma intere...

Eu te-as sfatuui sa no imi bagi in seama si sa o eviti cat se poate...cautati alta persoana q care sa te intelegi bine...

sper ca te-am ajutat...:*

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu vreau sa stii doar atat: orice chestie pe care o stiu doua persoane, nu e secret. Nu stiu ce intelegi tu prin prietenie, dar in mod sigur daca ai ceva foarte personal, atunci tii acel lucru pentru tine.
Toata viata ta sa nu uiti: nu spui altcuiva decat chestii care nu te deranjeaza daca se afla.

nony
| nony a răspuns:

Daca nu i-ai spus de la inceput ca ce ii vei spune trebuie sa ramana intre voi, atunci ea nu are nici o viná.
A considerat ca nu este atat de important.
Data viitoare cand ii mai spui ceva, si o rogi sa ramana intre voi, dar totusi auzi ceva.nu este de incredere si ai face bine sa-ti tii secretele pentru tine happy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ar putea fi o prietena sufletista dar e clar ca nu stie sa tina un secret. Nu trebuie sa te superi pe ea, nu face probabil din rautate ci doar din prostie, insa pe viitor sa ii spui doar secretele pe care vrei sa le stie toata lumeawinking

| Leea1234 a răspuns:

In vremurile noastre...prieteni ...best friends ...foaaarte rar gasesti!
doar mama e cea in care poti avea incredere deplina!
sunt de acord cu oliana...nu mai rascoli...rahatul...fapta e consumata, evita sa mai intri in contact cu ea...si "fitueste'o " finut!

| PauLa.M explică:

Nu l am considerant secret.doar ca era important. Ea imi spunea foarte multe.si am zis "why not. ii pot spune si eu din moment ce si ea mi a spus". Am simtit ca vreau sa vorbesc cu cineva si credeam ca e persoana potrivita
si daca urmeaza sa mi spui ca mai potrivita mama pentru asta. tin sa spun ca imi displace asta.

| mikella a răspuns:

In ziua ziua de azi nu mai gasesti prieteni in adevaratul sens al cuvantului.cred ca ar trebui sa o lasi mai moale cu ea...nu sai spui k nu mai sunteti prietene... vorbiti... povestiti dar nimic lucruri intime de care crezi ca nu ar trebui sa stie nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii mai spune nimic si chiar renunta la prietenia cu ea. Unde nu este incredere nu este prietenie. Nu trebuie sa te certi cu ea, dar sa o ignori si sa vorbesti cu ea ca si cu o simpla colega.