| Ralucii a întrebat:

Am o problema am 12 ani si mama vrea sa mergem in italia pentru 2 saptamani cu sora mea si tata nu poate sa mearga adica nu stiu daca nu poate cred ca nu vrea si problema e ca tata nu vrea sa-mi faca pasaport angry si nu vrea sa plecam nu stiu de ce ca mama vrea sa mergem la mausimea adica la sorsa si nu vrea sa plece singura de ce credeti ca nu vrea tata sa mi faca pasaport si sa plecam?

2 răspunsuri:
| andru8700 a răspuns:

Poate relatia dintre mama ta si tatal tau nu este chiar roz iar poate mama ta s-a hotarat ca ii este mai bine o perioada sa stati voi toate trei departe de tatal tau sa se mai clarifice situatia iar tatal tau bineinteles ca nu este de acord sa plecati iar momentan esti prea mica sa stii toata relatia dintre ai tai sau poate tatal tau nu se intelege bine cu soara mamei tale si de aceea nu vrea sa va lase asa sunt uneori parintii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel mi se intampla si mie numa ca taicami-o ne spune ca putem pleca si am si buletin ca sa trec ca eu si mama vrem sa plecam in portugalia la sorameastraight face da maicamea vrea sa vina si tatastraight face