| paulodybala50 a întrebat:

Am o problema cu emotiile. Cant la vioara de 9 ani si am cantat pe multe scene, am 50 de diplome de premiul 1 si tot am emotii cand intru pe scena. Si ma oftic mereu ca nu pot da tot ce stiu pe scena din cauza emotiilor, abia dupa ce cant jumatate de piesa imi pierd din emotii. Va rog ajutati-ma, stiti cumva o metoda sa scap de emotii instant, pastile, bauturi ceva? M-ar ajuta foarte mult sa folosesc ceva inainte sa cant.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ai încercat sa te relaxezi? Sa inspiri adânc de câteva ori și să-ți închipui că de fapt nu ești pe scena, ci acolo unde te simți cel mai inspirat?!?

| Andreeush a răspuns:

Și eu am emoții când trebuie să prezint ceva sau să vorbesc în public, însă încerc să fiu cât mai relaxată și nu am probleme.
Important este să fii cât mai relaxat, să nu te pierzi cu firea. Gândește-te că faci ceea ce îți place și lumea te ascultă cu drag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea are emotii, si oamenii care performeaza in fata a poate zecilor de mii de oameni. Nu doar 20 30. Oameni din show biz sau actori, care au trac si dupa 25 de ani, dar te obisnuiesti happy