| Andrei_Radu_1999_fuT1 a întrebat:

Am o problema cu instalrea windowsului 7 pun stickul si apas F2 si imi arata ca se incarca fisierele windows si ramane asa nu stiu ce sa fac, cine ma poate ajuta?

2 răspunsuri:
| JustBlackNoGrey a răspuns:

Sticul cum e formatat? Trebuie sa fie NTFS, si NU FAT

| Rockett a răspuns:

Pai pentru inceput trebuie sa il formatezi ( stikul) apoi iti iei un windows bun dupa internet si un mic progamel numit Rufus. Il butezi cu ajutorul acelui program ( Daca nu te descurci poti cauta pe Youtobe cateva tutoriale.) Asigurate ca in Bios-ul tau in meniu de fapt dupa ce ii dau restart ca la BOT sa fie numele stikului tau primul, apoi apasa f10, f11, f12 sau un f in functie de pc-ul tau. daca iti incarca si se blocheaza e o mica eroare care poate fi rezolvata conteaza ca formatul sticului sa fie NTFS ( asta poti selecta cand il butezi cu rufus). In caz de tot nu iti merge incerca cu un CD.