| Alina_5575 a întrebat:

Am o problema cu menstruatia de cand ma stiu, niciodata nu mi-a venit regulat insa in ultimile 4-5 luni venea in fiecare luna cu maxim 5 zile intarziere.Acum normal trebuia sa-mi vina pe 27 dar nimic.Problema e ca am avut si am uneori niste dureri de burta ingozitoare, crampe iar sani sunt foarte tari si ma dor la atingere. Toate astea sa fie pe motiv ca ar trebui sa-mi vina sau ce altceva?

Am vrut sa merg la un medic ginecolog luna trecuta dar in ziua cand era planuit sa merg mi-a venit si am zis ca merg luna asta dupa ce imi vine ca sa vad cate zile imi intarzie, problema e ca as vorbi cu persoana care ma va insoti [este vorba de o verioasa pentru ca, cu mama nu am o relatie foarte buna in aceasta privina si am apelat la ea] insa nu stiu ce sa fac pentru ca mi-e frica ca ea o sa-si ia liber de la munca si mie ar fi frumos sa-mi vina in acea zi cum am patit si luna trecuta.

Credeti ca toate durerile mele sunt din cauza ca s-ar putea ca zilele astea sa-mi vina? sau.

Multumesc.

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Pai sex faci?

| monique a răspuns:

Durerile si starea de rau fac parte din sindromul premenstrual. Dar asta nu iti va spune in cate zile iti vine exact. Bea dimineata pe stomacul gol o cana de ceai de coada soricelului si una de cimbru. O sa mai scada din dureri si o sa-l faca sa vina odata, respectiv daca tii cura vreo 2 saptamani pe luna se va regla. Si mierea e buna in perioada menstruala.