| krynutzzza a întrebat:

Am o problema cu pc-ul mi se aprinde monitorul apoi mi se stinge, dar daca unblu la mufa din spate la monitor imi apar toate documentele si apoi mi se stinge monitorul dar butonul monitorului imi ramane ca si cum ar fi activ. Ce se intampla?

1 răspuns:
| slayer09 a răspuns:

Placa video e bine bagata si stransa in locasul ei? sa nu faca contact imperfect la mufa, sau poate ca ai probleme cu cablul vga (ala cu mufa de intra in placa video). Vezi sa nu ai vreun pin de'al cablului indoit. Sau poate ai probleme cu placa video sau driverul placii video.