| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema grava. De fiecare data cand vorbesc cu cineva si il privesc in ochi, zambesc, ma apuca rasul, nu stiu ce se intampla cu mine, nu este absolut nimic amuzant, chiar deloc crying nu inteleg, de multe ori din cauza ca stiu ca o sa incep sa zambesc ca proasta ma abtin si nu mai spun nimic sad Va rog sa ma ajutati, CE SA FAC SA FIU SERIOASA? si nu sunt genul care rade din orice, din contra...nu inteleg!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este o problemă gravă, se vindecă cu trecerea adolescenței.
Pa, pa.

| ZoZoHeart a răspuns:

Pai, daca pe mine ma priveste cineva in ochi, incep sa rad si ma uit in alta parte. Fiecare persoana are anumite... nu stiu cum sa le spun dar oricum, nu trebuie sa incerci sa fii serioasa, mai bine razi, decat sa plangi!

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Pai mna eu zic ca mai bine sa fi cu zambetul pe buze mereu decat sa stai suparata tot timpul. Trebuie sa te accepti pe tine asa cum esti, si daca consideri ca vrei sa schimbi acest lucru.incearca sa iei lucrurile in serios si sa nu consideri totul o joaca. Trebuie doar sa ai putina vointa si ai sa vezi ca incetul cu incetul, ai sa inveti sa te abtii love struck
Hve a nice day!kiss

| Daiana90 a răspuns:

Poi e foarte fain de tine ca ii poti privi in ochi.Eu de exemplu cand vorbesc cu un baiat stau cu capul in jos s-au ma intorc sa nu-mi vada fata, nici eu pe a lui. Mi-e rusine sa ma uit la vreun baiat de frica sa nu ma considere "urata". Chiar nu stiu ce sa iti spun... poate ca faci asa doar la anumite persoane eu stiu.Incearca sa analizezi tu situataia poate iti dai seama singurahappy

| Яùxsi a răspuns:

Asa sunt si eu laughing zambesc cand cineva ma priveste in ochi big grin sau cand vorbesc. dar eu sunt o fire. mai zambareatahee hee adica sunt distractiva. Sunt genul care isi face prietenii sa rada happy

| xjustfearless a răspuns:

Problabli iti place de el/ea
e o persoana mai speciala si de`aiahappy

| вяυηєтнα a răspuns:

Pfff cateodata mai patesc si eu asta dar la mine e e mai bine ca eu doar zambesc si nu rad in hohote doar ca la tine e altceva.trebuie sa eviti sa te uiti in ochi lui...nu stiu ce sa faci sa devi mai serioasa.si daca gasesti ceva sa ai grija sa nu devi prea serioasa ca nici atunci nu e binelaughing