| deea01 a întrebat:

Am o problema grava...sunt foarte slaba...am 13 ani si 40 de kilograme...si sunt inalta cam de 1, 70... vreau sa ma ingras rapid. Cum pot face asta? Mananc foarte mult dar nu ma ingras...crying

Răspuns Câştigător
| Alissa193 a răspuns:

Sincer sa maninci mult nu ajuta-pe mine de ex nu prea m-a ajutat.Am facut niste analize, am luat si ceva vitamine.Acum m-am intremat putin.Mai bine sa consulti un specialist care va sti ce e de facut.La inaltimea pe care o ai intr-adevar esti slaba.

7 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Poti manca oricat dar daca metabolismul tau nu-ti permite sa te ingrasi ar trebui sa te multumesti sa fi sanatoasa. Poti consulta si un medic si sa-ti faci o serie de analize.

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Scumpa ori cat ai baga in tine nu ai cum sa te ingrasiwinking.
Trebuie sa mananci dar nu toate prostiile.
Mergi cu mamica la un nutritionist.

| r8driver a răspuns:

Ancearca sa mananci regulat.pa

| juno a răspuns:

Sunt unele persoane care incep sa se ingrase de la varsta de 15, 16 ani. Cunosc cazuri. Oricum, nu-ti imagina ca te ingrasi foarte multwinking. Deci, nu trebuie sa faci nimic, doar sa astepti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@catalin-cum adica sa manance ''regulat''? cu alte cuvinte... dupa ce se... sa manance? si daca mananca inainte de a fi ''regulat'' are ceva? laughing?

| renata_5799 a răspuns:

Pai parerea mea este ca ar trebui sa te accepti asa cum esti unii se ingrasa fiindca sunt bolnavi te-as sfatui sa mergi la medic. Dar raspunsul pentru intrebarea ta este ca atunci cind maninci si iesi de la masa vino si mai maninca putin a doua zi intoarcete si maninca mai mult consuma cit mai multe dulciuri si nu fa sport dar asta nu e sanatos deloc.