| DAVIDS34 a întrebat:

Am o problema, m-am certat cu mama dimineata si nu ma mai inteleg bine cu ea si o suspectez de probleme mintale, plus ca nu am pe nimeni care sa ma invete sau sa ma ajute. (Alt parinte nu am) si as vrea sa fug de acasa, cum pot sa ies din tara cat mai repede? Am aproape 15 ani

Răspuns Câştigător
| Patronu1 a răspuns:

Din tara nu ai cum/de ce sa ieși pentru ca mai mult ca sigur te găsim pe bucăți. Dacă vrei poți sa vorbești cu un tovarăși care sa te ajute sa dormi la el vreo 2 zile și când te întorci sa vezi ce reacție are mama ta. Totuși nu cred ca e cazu sa faci asa ceva de la o simpla cearta în familie. Totusi în caz ca ajungi la traficanții de carne vie, sa le spui sa îmi oprească și mie un ficat, ceva acolo. Lăsând gluma la o parte, vezi cum evoluează situația și sa ne spui dacă am avut dreptate. Bafta!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să te contactez în privat să discutăm.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din ce localitate, județ ești?

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ea vrea sa te invete de bine. Si ce mama drk faci daca iesi din tara? Nu stii sa faci nimic. Vei ajunge subiect de trafic de organe sau altceva pe acolo. Si vei regreta vorbele spuse despre maica-ta. Stai unde esti, langa mama ta că e mai bine decat printre straini.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Andreeush a răspuns:

Fiindcă tu nu asculți de mama ta ai impresia că e nebună?
De ce vrei să pleci din țară?
Eu cred că ezagerezi.
De ce te-ai certat cu mama ta? Care a fost motivul?