| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Ma enervez din orice si incep sa trantesc, sa sparg, sa injur, sa rup etc. O data m-am enervat atat de tare incat m-am muscat singur de mana de nervi de mi-a ramas si o mica batatura sad...De exemplu la scoala cand scriu am momente cand scriu urat sau cand gresesc si ma enervez si rup tot si apoi ma crizez.Iar din cauza asta mereu ma chinui sa transcriu totul acasa iar si pierd lectii intregi. Ce as putea sa fac pentru a scapa de furie?

Răspuns Câştigător
| melinda114 a răspuns:

Pai incearca cand ti.se mai intampla sa te gandesti ca nu este bine si sa tragi niste aer in piept si sa.l da.i afara usor sa iti amintesti de urmarile trecute cand ai m-ai facut asta si sa incerci sa te calmezi. Daca nu merge incearca sa te dugi la psicolog [Si eu am fost tot cam pe aceeasi problema si nu este nici.o rusine ]. Sper ca te.am ajutat! :*