| InYourMind a întrebat:

Am o problema mare mare și nu știu ce sa fac.

Deci acum câteva zile am vorbit cu prietena mea despre băieți ca fetele și na știți și voi cum e. Și a început sa descrie un tip oarecare cum arata cum vorbește cum se poarta etc și atunci nu m-am gândit cine e. Dar astăzi la pranz când vorbeam pe wapp cu ea mi-a zis cine e gen eu am întrebat cum îl cheama ea zice ca Laur eu zic în ce clasa? Ea din 10 G, îl cunoști? Eu zic da, îl știu, ea îmi poți spune cum e? Eu da, e asa, e asa, e asa etc.

Na și chestia e ca Laur e tipul cu care eram prietena în clasele primare și la grădiniță și cu care am aflat ca sunt colega de liceu la sfârșitul anului trecut și cu care vorbesc de atunci zilnic și cu care merg o bucata pana acasă ca el sta în alt cartier și chestia e ca de când am aflat, am o stare asa ciudata, adică îmi pare bine de ea și nu prea ca dacă ei sunt împreună atunci nu mai sunt prietena cu nici unul și nu vreau ca Laur sa nu mai vorbească cu mine ca ma ia în brate și ma pupa ocazional și îmi place și nu vreau sa facă asta cu altele și nu știu de ce ca eu am iubit și vreau un sfat ceva, ca nu știu ce sa fac.

Răspuns Apreciat de Editori
| Anee1667 a răspuns:

Bună.
Tu pari destul de geloasă, cel mai probabil simți pentru acest băiat mai mult decât un sentiment de iubire prietenească, pură și sinceră. Pentru început ar trebui să îți pui ordine printre gânduri, să deslușești aceste sentimente încurcate și să îți dai seama dacă inima ta simte mai mult decât prietenie.
Dacă prietena ta va avea o relație cu el, luatul în brațe și pupatul ocazional va dispărea absolut de tot, el va avea noi priorități și dacă ar face aceste lucruri i-ar provoca prietenei tale gelozie cât și o groază de neîncredere față de el.
Dacă îi ești doar prietenă te vei bucura pentru viitoarea lui relație chiar dacă vei cădea pe locul doi.
Nu poți face nimic pentru a împiedica asta, decât dacă discuți cu el : bate-i un apropo cu referire la stadiul prieteniei voastre dacă el ar avea o relație sau dacă simți și altceva fă pași către el înaintea prietenei tale.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai na, cum sa zic ca na, nu e tocmai ceva gresit na... Ca na, vorbim cu multe na-uri si gen-uri.

Oricum... esti la o varta oarecum mica, e normal sa te simti asa. Asa sunt copilariile, traim, invatam si alte lucruri de acest fel. O sa treaca si perioada asta, te ajuta sa te formezi. Cand o sa treaca anii sau mai bine zis, peste 3 ani sa citesti iar intrebarea sa vezi cum ti s-a parut laughing

| InYourMind explică (pentru DoarBogdan):

Pai na... nu cred ca o sa le mai recitesc vreodată rolling on the floor

| BlackRose03 a răspuns:

Ai iubit fa,nu ar trebui să lași pe alții să te pupe și sa-ti placa?
Sunteți prieteni vechi, okay, înțeleg.
Dar pe tine te deranjeaza gândul că ar putea fi într-o relație cu prietena ta, deci ai sentimente fata de el și nu-i bine.
Ce sa faci? Să-i combini, că e prietena ta și o prietena adevărată asta ar face.Si daca se pun împreună crezi că nu veți mai fi prieteni? Nu puteți ieși în grup? Și daca nu va fi cu Laur ăsta tot va găsi pe cineva, și așa va face si Laur, iar asta nu înseamnă că o să vă opriți din a fi prieteni(ei având prieten/a într-un viitor).Sau nu mai vrei tu sa fii prietena cu niciunul că n-o sa-ti convină sa-i vezi împreună? In cazul asta ești o prietena groaznica.Desi cred că pe tine te deranjeaza strict ca ei 2 sa devina un cuplu, nu că n-ați mai fi prieteni.
Și eventual desparte-te de iubitul tau că nu merită asta.

| InYourMind explică (pentru BlackRose03):

Pupat pe obraz adică cand mergem împreună acasa șine despărțim.