| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mare.nu am curaj sa port fusta, am 2 fuste da` me frica sa le port la scoala ca mi-e frica sa nu rada colegii si marea probelma e ca nu`s grasa sunt slaba, da` me frica sa port, mereu port o fusta peste niste blugi... si nu port fuste lungi ci fuste scurte
sper ca so inteles...

Răspuns Câştigător
| GeorgeRadu a răspuns:

Ce conteaza daca rad de tine?
Cu asta dovedesc doar cat de prosti is happy
Eo ti-as sugera sa porti fusta daca iti place. Sa nu ii bagi in seama daca rad de tine, pentru ca daca ii bagi in seama isi dau seama ca iti fac rau si chiar dinadins o sa rada. O sa vezi tu daca porti si o sa rada, dupa un timp se satura daca ii tratezi cu indiferentawinking si totul o sa fie ok sper, cred tongue

6 răspunsuri:
| Veve :X a răspuns:

Si eu pateam la fel :-s dar sti ca [virgula] conteaza foarte mult sa ai un prieten care sa te incurajeze tot timpul happy poarta fusta care iti place! nu te lasa intimidata de altii si demonstreaza`le tuturor ca nu te cobori la nivelul lor si nu iti pasa de ce vorbeste lumea, chiar daac toti cred o barfa, tot barfa ewinking

apropobatting eyelashes mi-a zis mie un baiat (pe care il cunosc de foarte putin timp ) ca sunt mai frumoase fetele mai slabe whistling de cat cele mai plinute blushing. poate a fost un apropo, dar eu am luat`o in serios, plus ca mi-a mai spus ca si toti prietenii lui cred acelasi lucru smug. deci stai linistita :*

Bafta :*

| ViVi a răspuns:

Da de ce sa iti fie rusine?
ce e rau sa porti o fusta mai ales ca ai zis ca esti slaba
mie mi se pare chiar sexy si daca te asortezi calumea
si mai lasa colegii daca unu iti spune sa te arunci in fantana tu te arunci?
winking

| Crs a răspuns:

Sa nu mai porti fustele peste blugi! Arata foarte URAT!
Daca spui ca esti slaba, atunci ce te impiedica sa porti o fusta?! Nu are de ce sa iti fie rusine!winking

| procust a răspuns:

Daca silueta iti permite, daca ai niste picioare frumoase, poti purta cu incredere fuste la scoala, doar sa nu fie foarte scurte pentru a evita catalogarea ta ca fiind...in rest, spor la cumparat si purtat fuste

| SexySpeed456 a răspuns:

Stii...problema este ca tie iti este frica sa iti ridice fusta nu ca o sa rada de tine. Si daca rade ce conteaza? Cum te simti bine asa te imbraci, conteaza parerea ta despre tine! Nu parerea altora.winking
Trebuie sa ai mai multa incredere in tine! Increderea asta o poti dobandi daca nu mai bagi in seama tot ce zice lumea, si te simti cat mai bine in corpul tau.
Bafta!

| mimi_8903 a răspuns:

Incearca sa gesest daca vrei sa porti o fusta una care sa t avantajeje si sa iti puna calitatile in evidenta. nimeni nu e perfect. Pune-ti si un accesoriu care sa iti dea incredere si curaj. Simte-te frumoasa.