| andreeadaiana2000 a întrebat:

Am o problema... obosesc foarte ușor după școala sau după ce învăț. Faza e cam ciudata deoarece eu dorm 8 ore adică cât trebuie si ma culc pe la ora 22. Ce ar putea sa fie?

3 răspunsuri:
| HighByTheBeach a răspuns:

Buna, Andreea.
In spatele oboselii acesteia pot sta 1000 de probleme. Daca nu ai simtit aceasta oboseala mai inainte as zice ca ar cam trebui sa faci un consult la medicul de familie. Chiar daca se poate a fi doar o perioada mai diferita in viata ta, vei fi linistita in orice caz ca e asa si ca oboseala data nu vine de la o boala oarecare.
Am o intrebare pentru tine, nimeni din familia ta nu a observat ca sforai noaptea, pentru ca apneea ar putea fi una din cauze. foraitul creeaza dificultati de respiratie pe parcursul noptii, asta obosindu-te de fapt.
Totusi poate fi doar din cauza ca inveti si ca programa e incarcata.
Cel mai indicat dupa parerea mea e sa iti faci ceva timp liber pentru un consult la medic.
Succes si sanatate!

| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să bei mai multă apă.

| Gunoi a răspuns:

Sunt multe probleme de acest fel în general e rutina care se instalează datorită monotoniei şcolii şi învăţatului. E foarte obositor şi deranjant.
Recomandări Ar fi fructe, sport şi activităţi recreative afară zilnic
Sau ai putea să încerci să te relaxezi dar eviţi să petreci mult timp în faţa Pc-ului sau telefonului.
Sper să te ajute şi încearcă să nu te suprasoliciţi, baftă şi ai grijă