| Nicole1234 a întrebat:

Am o problema.Prietena mea a inceput sa stea cu o alta gasca, nu ca ar fi asta o problema insa sta numai cu ei + ca sunt o gasca de drogati. Daca o chem afara imi spune ca nu are chef ori ca este frig, iar dupa aflu ca iesise cu ei. Daca o chem sa mai doarma pe la mine, imi spune ca in noaptea aia doarme la alta fata.Deja si-au facut planuri si pentru revelion(care trebuia sa il facem cu alti prieteni de ai nostri).
Nu ma deranjaza ca are si alti prieteni, dar faza este ca doar pe la scoala mai sta cu mine(probabil pentru ca cealalta gasca nu este in scoala cu noi) si inainte eram chiar nedespartite.Am incercat sa o intreb ce se intampla si mi-a spus ca pur si simplu isi facuse planurile de dinainte cu ei iar mai de mult a evitat subiectul.
Stiu ca tot ce am spus mai sus suna ridicol si nici nu stiu de ce postez asta pe internet, dar chiar nu stiu ce sa mai fac.

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

E trist ca tu o numesti "prietena mea cea mai buna", cand se pare ca ea nu te considera la fel. O prietena buna te-ar fi introdus si pe tine in noua gască.
Si totusi, e mai bine ca se intampla asa, din moment ce noii săi prieteni au un caracter indoielnic, iar tie nu-ti plac astfel de personaje.
Fiind ceva nou in viata ei, este mult mai tentată sa stea in preajma lor decât cu tine; in plus, i se pare chiar "cool", faptul ca face parte dintr-o astfel de gasca.
Cred ca ar fi bine daca i-ai spune ca nu iti place noul ei comportament, si ca te simti folosita. Daca vezi ca face fițe, mai bine renunti la prietenia ei, decat la felul tau de a fi.

| MihaiGe a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu parinti ei, daca chiar ti la ea, asa ii vei face un bine, chiar daca nu o sa mai vorbeasca cu tine, macar faci un bine unui om.

Bafta!

| Deliiiia a răspuns:

Ignor-o pentru cateva zile sau incepe sa iesi cu altii si vezi cum reactioneaza. Daca ramane indiferenta nu cred ca mai poti rezolva ceva.