| ContNmc7 a întrebat:

Am o problema prin care, cred ca toate fetele adolescente au trecut sau trec prin asta. Problema fiind sanii. Fetelor, sunt singura care la aproape 16 ani, are sanii foarte mici? Am crezut ca fetele mai slăbuțe au astfel de probleme, eu categoric nu ma incadrez, sunt de fire mai plinuta. M-am interesat si am vazut ca poate e ceva genetic, bunica, mama, dar nu pare ca ma incadrez. Tot pe net am vazut ca poate e de vina varsta la care mi-a început ciclul, asta ar fi posibil, dar nu prea cred. Chestia aceasta cu sanii nu este o obsesie sau ceva la care incerc sa gasesc un remediu, doar ca sunt curioasa daca asa o sa ramana. Habar n-am daca e buna categoria, asa ca scuze.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca pui mana sa slabesti, vei vedea ca vor scade si volumul sanilor, ca si acolo s-a depus grasime.

| gogugogugogu a răspuns (pentru Violleta2022):

Unde trebuie pusa mana ca sa slabesti? big grin

| sunt0anonima a răspuns:

Bună, draga mea. Ca și tine, am avut o perioada în care eram destul de nemulțumită de felul în care arătam. Te înțeleg, chiar îți înțeleg supărarea, dar crede-ma că peste 5 ani vei fi extrem de frumoasa și te vei gândi la vremea de acum, parca spunandu'-ți singura să mai ai putintica răbdare. Ai încredere în tine și în sânii tăi, asa micuți cum sunt. Eu sunt convinsă că ești foarte foarte frumoasa exact așa.
Hai, capul sus și pieptul în fața!

| YorickRosto a răspuns:

Buna.
Sanii exact ca si penisul sunt in dezvoltare pana la aprox. varsta de 18 ani. Pana atunci, daca ai zis si ca esti mai plinuta, ai putea sa incerci sa slabesti si sa vezi atunci rezultatele. Nu te panica, pana la urma exista operatie de marire a sanilor daca nu te multumeste marimea.
Mult succes!

| Violleta2022 a răspuns (pentru YorickRosto):

De 2 ori incorect!

Penisul baietilor creste pana in jurul varstei de 16 ani, asa spun toate statisticile medicale. Tu confuzini cresterea in inaltime a baietilor cu cresterea penisului.

In ce priveste cresterea sanilor la fete, aceia pot creste sau scadea pe toata perioada vietii femeii, in functie de activitatile hormonale: sarcina, alaptare, slabit, ingrasat samd.