| Annabella9719 a întrebat:

Am o problema.Trebuie sa nasc zilele acestea. Tatal la bebe nu vrea sa ma asiste la nastere sad Cica ma duce la spital si pleaca acasa si vine a doua zi dupa ce nasc sa ma ia acasa(aici in Anglia iti da drumul foarte repede acasa).Dar cum sa faca asa ceva?! Eu chiar imi doream foarte mult acest lucru! Eu sa stau sa ma chinui pe acolo si el sa stea bine mersi acasa in pat pe telefon sau la TV! Va fi mama mea cu mine dar eu ii vreau si prezenta lui! Nici macar sa stea pe hol si sa vina dupa ce nasc nu vrea! Ca vai Doamne i se face rau! Cum sa ti se faca rau daca copilul e deja nascut, spalat si imbracat?! Nu mai pot de nervi! In Romania se da bani grei pentru ca tatal sa stea cu mama si uite ce face el!

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

Da. Eşti cumplit de proastă. Sper să-mi poţi vedea răspunsul în condiţiile în care m-ai blocat.
În primul rând niciodată o şcoală nu o să îţi justifice caracterul mizer pe care îl ai.
În al doilea rând, acum câteva zile spuneai că anul ăsta vei intra la liceu, nu mai zic de alte elucubraţii care-ţi conturează la perfecţie ipocrizia şi mitomania: ba spuneai că mereu ai avut note slabe la matematică şi la română, ba întrebai dacă un 8 în Evaluarea Naţională se obţine greu şi dacă atârni de-o bară creşti în înălţime; nu eşti în stare nici să îţi alegi singură un sport, nici să iei cea mai banală decizie pentru tine dacă e bine sau nu să înveţi o limbă străină.
Scuză-mă că ţi-am subminat intelectul, elevă de elită care eşti! Ce îmi place de voi, ăştia care vă daţi ce nu sunteţi şi ajungeţi să-i atacaţi aiurea pe alţii ca să vă mascaţi vieţile de rahat şi lipsa idealurilor. Dacă mi-ar sta în putinţă v-aş scoate la o plimbare cu şufa până se asfaltează cu voi toate gropile din drumurile din România.
În al treilea rând, plecând de la premisa că eşti într-adevăr cum spui că eşti (ceea ce nu vei fi niciodată cu gândirea asta jegoasă), apelul la statut e cea mai josnică eroare de logică şi niciodată nu o să-ţi valideze eventualele argumente.
Că eşti proastă, e ok, se mai rezolvă. Dar ipocrizia trece greu. Şi când ajungi să fii în halul ăsta de rea, cu cineva care nu ţi-a făcut nimic, doar că-ţi gâdilă ţie egoul, nu meriţi decât să fii închisă ori singură, ori cu troglodiţi de acelaşi nivel cu tine până vă mâncaţi între voi.
Acum ca sfaturi: eşti prea mică şi prea tâmpită ca să ai simţul penibilului. Nu te mai da ce nu eşti şi nu îţi mai însuşi calităţi pe care nu le ai; în plus de asta, nimic din ce ai înşirat tu acolo nu e o calitate. Ai rămas doar la generalizări şi nu eşti în stare să vezi esenţa lucrurilor.
Întrebarea (viitoarei mame) este într-adevăr cel puţin cretină. Puteai să faci puţin mişto în privinţa asta, dar în limita bunului simţ. Cunoaşte limita cât să nu cazi în penibil. Dar ai jignit-o gratuit, nefondat, cu atacuri directe la persoană şi la ceea ce iubeşte, bazându-te strict pe părerile TALE personale. Un om inteligent n-o să facă niciodată asta, că spre deosebire de gibonii ca tine, a auzit de iubire, respect, prietenie. El ştie să se adapteze, să urce şi să coboare când e cazul.
Încuiată sunt de ce? Îţi e cam greu să păstrezi o coerenţă. Că (pseudo)superioritatea pe care ţi-o atribui mă face să vreau să te văd legată de-un calorifer cu cablul de la internet? Atunci da, sunt încuiată. Şi orice om cu toate ţiglele pe casă e încuiat.
Nici n-am zis că oamenii sunt egali. Ce să nu accept? Iar faci afirmaţii greşite. Cred că recurgi (iar) la false corelaţii. Una peste alta, personal nu vreau, nu o să vreau niciodată şi nu o să am copii. Alegerea MEA. Cum pot eu să intervin sau să descurajez alegerea altcuiva?! În afară faptului că ai venit cu "argumente" idioate, nu erai în niciun fel îndreptăţită, d.p.d.v. moral, să o ataci din prisma lucrului ăstuia. Nu mai spun că modul în care ai făcut-o e de cea mai joasă şi scârboasă speţă.
Şi da, eşti imbecilă.

44 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Meriţi să fii strangulată cu cablul de la internet. În afara faptului că ai o minte de-o răutate patologică uluitoare, debordezi de-o imbecilitate sinistră. Până ca măcar să încerci să-ţi atribui o poziţie superioară, reciteşte-ţi răspunsurile; desenează pe foaie fiecare eroare de logică pe care o găseşti şi încearcă din nou.

| Adyy5 a răspuns (pentru Laura):

Mai degrabă tu.Am salvat vieti deci nu esti in masura sa comentezi.
Tu care cel mai probabil duci o viata normală de om si nu faci vreun efort sa schimbi lumea in care trăiesti(nu se poate schimba,dar poate fi imbunatatita)meriti mai degrabă sa fi strangulata decat eu.
Esti încuiată si de aia ai trecut la jigniri cand ai citit ceva ce nu ti-a convenit.
Indiferent de ce ai spune desi am scris acel comentariu am note excelente la scoala,sunt foarte politicoasa cu profesorii si cu vârstnicii în general,am salvat vieti si particip la activități caritabile.
Tu ce faci? Hai mars,drum lung pana sa ajungi la nivelul meu sa-mi zici mie ca merit sa fiu strangulata. laughing
Nu tu decizi.
Si da, oamenii nu sunt egali.
Sunt superioara unora intr-o gama de privinte, si tu de-asemenea.
Dar unii au un numar de privinte mult mai larg in care sunt superiori majorității si asta ii face superiori fata de majoritatea.
Nu sunt superioara nimănui în toate privințele, dar în funcție de persoana la care ma raportez pot fi superioara intr-o gama mai larga de privinte.
Daca nu accepti e problema ta, n-are rost sa stau la discutii cu idioți sufletisti. laughing

| Adyy5 a răspuns (pentru Laura):

Imbecilitate? laughing laughing
Deci merg la un liceu ce se afla în top 20 nationat si sunt imbecila?
Cu o bibilica minuscula ca a ta nu mi-e mica mirarea ca ai putea sa spui asa ceva.
Nu cred ca exista prosti ce ajung la licee de elita si se mențin pe primele pozitii.
Greu cu gandirea asta...
Haypa laughing

| JackR a răspuns (pentru Adyy5):

Spui ca nu esti imbecila. Da, ai dreptate, nu esti imbecila! Imbecilitatea este o conditie medicala, dar cei care sufera de ea sunt, totusi, oameni. Tu nu esti nici macar la nivelul balelor care curg din botul unui caine turbat. Yersinia Pestis este Maica Tereza, in comparatie cu tine!

| Adyy5 a răspuns (pentru JackR):

Sunt sigura ca am ajutat mai multe persoane la viata mea decat tine.
Daca ajung medic cu atat mai mult.
Singura dovada pe care o recunosti sau nu ca mai degrabă tu esti cel din descriere.Nu trebuie sa zic mai mult. laughing
Crezi ce vrei.
Oricum, făceam doar misto.Asta nu ma face o imbecila.
Nu ma cunosti, nu comentezi.

| Rux2000 a răspuns (pentru Adyy5):

Băi mai du-te dracu cu vietile tale salvate replică de **** "am salvat vieti. Bla bla bla. M sunt de rang superior tie... Provin dintr-o familie de rahaţi... " hai mai scuteste-ne ce vieţi o sa salvezi jegosule o sa fii ca mama ta si ca restul familiei de medici p**i care cer şpagă daca nu le dai mori pe patul de spital

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adyy5):

Ești extraordinar, dar extraordinar de proastă, asta ca să nu fiu rău.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai discuta cu el acasa ca e problema voastra, nu vad ce ar putea face TPU pentru tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Si tu acum. Trebuie sa auda de la cineva " ce porc e, nu te merita" si alte bla bla bla-uri.

| Freya1 a răspuns:

Vezi sa nu de-a bir cu fugiti ca prea insista sa plece.
Bun dar daca tu ai nevoie de ceva semnatura pentru tine sau pentru bebe el cum sa nu fie acolo.Nu il pune nimeni sa stea sa se uite cum nasti tu dar totusi el nu doreste sa auda primul planset al copilului sa il vada prima oara? El isi doreste copilul asta?

| anonimg a răspuns:

Mie mi se face rau numai cand ma gandesc la spital.
Am fost la doua persoane bolnave in vizita. Am iesit numaidecat afara din salon si asistenta mi-a zis sa stau jos pe banca; ma facusem palid la fata si picioarele mi se slabisera. happy
Alta data am asistat la o prezentare a modului de functionare al creierului. Mi se facuse rau pe scaun, si am iesit afara unde m-am intins pe o banca, unde m-am simtit mai bine.
Trebuia sa ma fi facut medic. laughing)

| h3r a răspuns:

Fiecare are un mod de a se manifesta, insa emotia de a fi parinte nu poate fi controlata, ceea ce ma face sa ma intreb, care este cu adevarat statutul relatiei voastre?
Primeste ajutorul mamei si al personalului sanitar, pune momentan strict accent pe tine si pe copil. Nastere usoara.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca asta e dorinta lui, si il iubesti, respecta-i dorinta!
Nu toti oamenii (barbatii) vor sa vada intimitatile -intime ale femeii! Ca sa ma exprim asa!
Rugamintea mea ar fi sa uitisi rugamintea ta, sa nu-i amintesti sau sa-i reprosezi ceva!
Asta este o treaba de femei -NASTEREA!

| Clorox a răspuns:

Cate comentarii de rahat pe aici, poate nu stiti dar barbatii se simt prost in momente de genul, adica o nastere nu e chiar un lucru care arata frumos, stii la ce ma refer, nu toata lumea poate asista la o nastere.
Ideea e ca trebuie sa va aveti la bine si la greu, e un capitol important din viata voastra si trebuie sa-l faci sa inteleaga ca iti este vital sa te asiste.
E datoria lui!

| JackR a răspuns:

Annabella, in general, barbatii fac pe ei de frica, cand vine vorba de chestiuni serioase, de genul nunta sau nasterea unui copil (voi astia care va credeti "macho" si veti sari sa-mi luati gatul, ganditi-va de doua ori inainte sa o faceti si o sa va aduceti aminte ca asa a fost, cand ati fost in situatii similare!). Nu pune mare pret pe prezenta lui in sala de nasteri sau pe holurile spitalului, asta nu conteaza atat de mult. Ceea ce conteaza cu adevarat este sa fie un tata bun. Sanatate multa tie si copilului tau!

Răspuns utilizator avertizat
| JackR a răspuns:

@ Adyy5:
1. "Sunt sigura ca am ajutat mai multe persoane la viata mea decat tine." Continua sa traiesti cu ideea asta, in lumea ta mica si inghesuita.
2. "Daca ajung medic cu atat mai mult." In cazul nefericit cand acest lucru se va intampla, daca vei ramane ultimul medic de pe Pamant si as avea nevoie de serviciile tale, mai curand mi-as zbura creierul, decat sa apelez la tine.
3. "Oricum, făceam doar misto.Asta nu ma face o imbecila." Asa cum am spus deja, aici ai dreptate. Nu te face o imbecila, doar o catea fara inima.
4. "Nu ma cunosti, nu comentezi." Pe bune?! Si atunci cum ramane cu "sunt sigura ca am ajutat mai multe persoane la viata mea decat tine." si "mai degrabă tu esti cel din descriere"? Ai cea mai vaga idee cine sunt, ca am facut, ce fac sau ce pot face? Comentariile mele de aici, sau multe dintre ele, sunt acide si fac un misto crunt de cei care habar nu au pe ce lume traiesc. Si desi prostia si impostura intelectuala ma deranjeaza fizic, nu ii urasc pe cei care se fac vinovati. Din randurile tale, asa la misto cum au fost scrise, sare in ochi ura fata de semenii tai. O calitatea importanta pentru cineva care a ajutat multa lume si, mai ales, pentru un viitor medic! Las la o parte limbajul elevat pe care il folosesti si derapajele gramaticale sau sintactice, sunt prea putin importante in contextul general al discutiei, dar le-am observat si pe acelea. Caracteristice pentru o eleva eminenta, de la un liceu aflat "in top 20 national".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si vrei sa-i propui unui utilizator de pe-aici sa te asiste el? thinking
Sau care e scopul "intrebarii"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E amuzant sa vad si alti inteligenti care isi dau ignore dar continua sa isi scrie rolling on the floor

| FaraNume1245 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și pe mine mă amuză. Totuși, nu înțeleg de ce își dau ignorează dacă mai au de vorbit.

| JackR a răspuns (pentru FaraNume1245):

"Ignore" este o actiune unilaterala. In cazul particular al acestui topic, Adyy5 a ales sa ignore cateva persoane (din ce stiu pana acum, Laura si eu suntem pe lista neagra). Dar in momentul in care raspunzi si in secunda urmatoare alegi sa ignori utilizatorul caruia i-ai raspuns, este lipsa de curaj (in cazul Adyy5, pentru ca in cazul in care era barbat, spuneam ca-i lipsesc anumite organe).

| FaraNume1245 a răspuns (pentru JackR):

Tot nu înțeleg de ce ai da ignore în mijlocul conversației. Sunt de acord că e lipsă de curaj.

| JackR a răspuns (pentru FaraNume1245):

Nu pot sa-ti raspund, eu am luat, nu am dat!winking

| Ara997 a răspuns:

Uite ce e draga, in Romania "e" multi prosti. care dau bani grei degeaba!
euitidoresc nastere usoara, sa fi sanatoasa si tu si copilul, lasa mofturile si trendurileca astea se schimba de la oluna la alta.
sa te sprijine el dupa ce vi acasa, atunci e important.la spital, epersonalcalificat care stie ce sa faca cu tine, el n-are ce sa ti faca ..decat sa-l apuce pandaliile pe=acolo. intelege si tu ca nasterea e treaba de femeie.
sanatate!

| Victoria18 a răspuns:

Nu e vina noastra ca nu ai stiut sa ii alegi corect tatal copilului. Acum taci si inghite. Banuiesc ca nu doar asta iti face mai sunt atatea aspecte grave. Atunci, de ce ai mai facut copil cu el? Eu nu vad de durata relatia, scuza-ma.

| Annabella9719 explică (pentru Victoria18):

Am dat eu vina pe voi? Ce sari asa in sus? Si nu, doar acest aspect ma deranjeaza la el! Atat!

| Kogaion a răspuns:

Poate el chiar nu poate sa reziste, sunt foarte multi barbati care nu pot rezista unei astfel de emotii si stai linistita ca aia multi care asista la nasteri aici, lesina imediat dupa ce copilul se naste.

| francut a răspuns:

Ii este rau, lesina?! Ia auzi! Dar cand a facut sex, nu i s-a facut rau?

| Adyy5 a răspuns (pentru francut):

La asta ma gândeam si eu. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru francut):

Ai dreptate. Ca atunci cand faci sex e la fel ca atunci cand naste o femeie. TIpetele si alte prostii care nu le mai scriu ca e scarbos.

| BlueDark a răspuns:

Daca as fi femeie si as fi casatorita cu el, i-as da papucii din timp.Copilul merita un tata adevarat.
In orice caz, mare nesimtit!

Răspuns utilizator avertizat
| Adyy5 a răspuns:

Draga Laura....Sunt 3 persoane ce folosesc contul asta. laughing
Impresionată ca ai intrat pana si la profil sa te uiți la intrebari pentru a ma acuza de lucruri ce nu au nicio legatura cu aceasta conversatie.Nimeni nu e perfect si răspunsul tau este cu atat mai patetic. laughing
Eu am 16 ani si sunt elevă la Mesota.Nu-mi pasa daca un specimen in ca tine ma crede sau nu, am cu ce sa ma mandresc fara ca alti idioti sa-mi recunoasca meritele. Încântată de cunostinta.
Am o verisoara mai mica cu un an de 15 care urmează sa dea Evaluarea aia si nu e un as la invatat.
Nu e proasta,dar nu toti pot fi buni la mate si romana,asta nu-i face mai idioți decat tine.
A fost ea prea proastă in acel moment si nu s-a gandit la viitor si sa învețe la momentul potrivit,acum vede consecințele. laughing
Csf...
Ea pune în mare acele intrebari,eu nu am de ce sa cer ajutorul unor necunoscuți de pe un site online,imi pot rezolva problemele singura,asta ca sa dormi tu linistită la noapte.
Mai e fratele meu,dar nu prea intra si nu-mi pasa de ce postează (daca o face).
Contul asta aparatine verisoarei mele.
Weekend-ul asta nu e aici, deci ma gândeam sa ma cert cu cineva.
Nu credeam totusi ca cineva poate fi atât de prost sa-mi ia primul raspuns in serios, dar am gasit 2 proaste.
Tu chiar credeai ca sunt serioasa, lol.
Pur si simplu nu suport sa vad frustrările altora pe acest site, persoane care stiu doar sa se plângă altora in loc sa ia atitudine.Asta ma enervează.
Am fost serioasa cand am spus ca sotului ei i s-ar parea scarbos(si chiar e) si la faza ca nu ar trebui sa-si plângă de mila aici.
Si ca iubirea nu exista si ce avea legatura cu acest subiect (procreearea speciei si chestii),dar am adus asta in discuție doar pentru a o enerva.

"şi dacă atârni de-o bară creşti în înălţime"
Si eu am murit cand am citit chestia aia. rolling on the floor

"nu eşti în stare nici să îţi alegi singură un sport, nici să iei cea mai banală decizie pentru tine dacă e bine sau nu să înveţi o limbă străină. "

Nu toti stiu sa isi aleagă un sport in functie de aptitudinile fiecaruia in parte. Cerând parerea altora vei stii spre ce ar trebui sa te orientezi.
Cand te apuci de un sport serios trebuie sa fie decizia potrivita,deci nu vad ce legatura are cu a fi sau nu in stare sa alegi ceva.
Sunt doar opinii dupa care te orientezi.
Daca as fi fost in locul ei si eu as fi cerut parerea altora, nu aici, dar intre cunoscuti.
Nu vad de ce te-ai lega de acest aspect.
Limba straina?
Vad ca a pus o intrebare legata de a alege intre a invata japoneza si engleza.
Ii place Japonia mult.
Cct-uri de anime-uri si limba care e ciudata rau(nici eu nu inteleg.Se poartă ca un copil).
Dar desi ar vrea sa mearga acolo sunt optiuni mult mai bune si aproape de casa. Daca cere si alte opinii inainte de alege intre o optiune de viitor mai buna si pasiunea pentru anumite aspecte de o tara e o prostie sa ceri si alte pareri? Japoneza nu-i usoara din cate stiu si daca nu vei avea ocazia s-o folosesti n-are rost s-o înveți.Vezi ca am argumente mai bune si iti sunt superioara în aceasta privința cu mult,nu ma subestima si gândeste inainte sa comentezi. Da,esti mai proastă decat ea sau decat mine.
Nu pooot. laughing

"Scuză-mă că ţi-am subminat intelectul, elevă de elită care eşti! Ce îmi place de voi, ăştia care vă daţi ce nu sunteţi şi ajungeţi să-i atacaţi aiurea pe alţii ca să vă mascaţi vieţile de rahat şi lipsa idealurilor"

Scuza-ma ca te-am facut sa scrii aceste cct-uri degeaba.
Nu este adevarat, nu am de ce sa ma prefac ca sunt ceva ce nu sunt.
Esti liberă sa crezi ce doresti, ce am scris mai sus dovedeste ca spun adevarul.
Si de ce m-as preface?
Crezi ca mi-a fost dificil sa iau un amărât de 8.87 in Evaluare? Au fost 5 de 9.90+ de la scoala de unde vin. laughing

'În al treilea rând, plecând de la premisa că eşti într-adevăr cum spui că eşti (ceea ce nu vei fi niciodată cu gândirea asta jegoasă), apelul la statut e cea mai josnică eroare de logică şi niciodată nu o să-ţi valideze eventualele argumente.
Că eşti proastă, e ok, se mai rezolvă. Dar ipocrizia trece greu."
Blablabla, uite ca sunt deja.Fie ca accepti sau nu, exista clasa inferioară si cea superioara.Nu e vorba numai de bani ci si de inteligenta cu care ai fost înzestrat.
Asta face diferenta.
Dar degeaba ai inteligenta daca nu esti om pe interior.
Comentariile mele de mai sus nu anulează tot ce am facut pana acum sau dovedesc ca as fi o jegoasa.
Nu stiu la ce liceu ai fost sau ce meserie ai, dar cel mai probabil mai degrabă tu imi esti inferioară.
Daca as minti n-as zice cu atâta certitudine asta.Si acest adevăr maface atât de fericita.
Sa stiu ca In ciuda comentariilor tale iti dau sah mat intr-o gama mai larga de aspecte.
In ciuda acestui "caracter mizer" fac mai multe ca tine,dar mi-e lene sa scriu totul de la donații anuale la Casa Sperantei pana la salvarea câtorva animale.
Sunt o ipocrită cu mai multe calități decat tine si acea ipocrizie e printre singurele mele defecte(toti avem defecte,dar tu ai mai multe pentru care Nu te acuz deci nici tu n-ai dreptul sa ma acuzi pentru defectul meu principal),iar asta te face mai ipocrită decat mine. Abia am inceput,hai ca-mi place.

"când ajungi să fii în halul ăsta de rea, cu cineva care nu ţi-a făcut nimic, doar că-ţi gâdilă ţie egoul, nu meriţi decât să fii închisă ori singură, ori cu troglodiţi de acelaşi nivel cu tine până vă mâncaţi între voi."
Dar iti sunt superioara. sad
Daca eu,viitor medic care va face intr-un an mai multe decat tine intr-o viata salvand vieti merit sa fiu mâncare tu meriti sa fi arsă pe rug, mestecata de catre diavoli si scuipată cu scârba o eternitate. laughing

"eşti prea mică şi prea tâmpită ca să ai simţul penibilului. "
Varsta nu-ti determina nivelul de cunostinte. Fara griji ca cresc si ajung mai bine decat tine, dar si in prezent mica si tampita fiind te bat in aceasta conversatie.
Am intalnit oameni de 70 cu mentalitatea unui copil mic si copii de varsta mea mai inteligenți decat un vârstnic.
Care e tampita acum? laughing

"Nu te mai da ce nu eşti şi nu îţi mai însuşi calităţi pe care nu le ai; în plus de asta, nimic din ce ai înşirat tu acolo nu e o calitate. Ai rămas doar la generalizări şi nu eşti în stare să vezi esenţa lucrurilor."

"Pur si simplu in comparatie cu tine nu vreau sa-mi irosesc prea mult timp pentru a-mi insira calitățile pe care esti prea ipocrită sa le crezi ca fiind adevarate.
Scriu deja de 10... sad
Nu ma dau ceva ce nu sunt,urăsc oamenii falsi.
Ti-am zis, esti liberă sa crezi ce vrei.
Dar daca chiar sunt ce am zis ce faci? laughing

Întrebarea (viitoarei mame) este într-adevăr cel puţin cretină. Puteai să faci puţin mişto în privinţa asta, dar în limita bunului simţ. Cunoaşte limita cât să nu cazi în penibil. Dar ai jignit-o gratuit, nefondat, cu atacuri directe la persoană şi la ceea ce iubeşte, bazându-te strict pe părerile TALE personale. Un om inteligent n-o să facă niciodată asta, că spre deosebire de gibonii ca tine, a auzit de iubire, respect, prietenie. El ştie să se adapteze, să urce şi să coboare când e cazul."

Si aici am ceva de spus. laughing
Vorbele nu te afecteaza fizic, ci doar iti impun o stare.Si daca sa spunem ca am jignit-o(desi e o diferenta intre a jigni si a spune ceva intr-un mod jignitor),urăsc oamenii plin de frustrări cu intrebari atât de penibile si dau inapoi in a-i face de cct asa cum pot.
Am jignit ce iubeste? Chestia aia din pântecul ei nu este pe moment o creatură capabila sa dezvolte sentimente sau sa stie ceva.
Nu poți iubi ceva ce nu te iubeste daca ne raportam la oameni.
Este doar iubirea fata de propria persoana si frica de a pierde ceva pentru care a facut sacrificii.
Diferenta e ca de la cer la pământ.
Exact,doar am. facut misto.
N-ai realizat? Problema ta.
Si mai mare problema ca a luat-o de buna.
Vezi si tu ce reply-uri a dat,nu e o persoana prea inteligenta.
Daca stiam tăceam ca cei ca sa sunt slabi si pun la suflet.
Un om intelgent stie ca iubirea nu e exista.
Daca stii putina stîinta si faci niste legaturi iti dai seama usor.Ce ai descris acolo este opusul unui om inteligent.
Daca as fi fost totusi atât de proasta as face greseli gramaticale una dupa alta,n-as fi capabila sa scriu mai mult de cateva rânduri sau sa aduc argumente pentru a susține ceea ce spun.
Dar vad ca întrețin aceasta conversatie in ciuda vârstei mele la acelasi nivel cu tine,deci desi poate sunt ipocrită si exagerez cand fac misto nu sunt proasta.
Si tu stii,dar nu accepti.
Daca ai vorbit vreodată cu un prost Ai vedea ca eu si el am fi la nivele total diferite.
Nu excelez cand vine vorba de inteligenta,dar sigur stiu ca sunt peste medie.

"Şi da, eşti imbecilă."
Poți numi un om imbecil doar cand e serios atunci cand vorbeste si ceea ce spune chiar n-are vreo logica.
Nu e cazul meu,am vrut doar sa enervez pe cineva si s-a gasit o însărcinată frustrată sa-si plângă de mila.
Ia primul meu comentariu drept o răzbunare pentru ca mi-am irosit cateva minute din viata citind ceva atât de ridicol.
Mi-e prea lene sa mai scriu,m-am plictisit deja,nu poți sa intretii aceasta conversatie paralel cu mine.
Accepta(daca mai ai o urma de respect de sine)sau oboseste-te sa dai un reply (asta daca esti atât de disperata, n-ai o viata socială, vrei sa-mi demonstrezi ceva ce nu vei reusi si nu vei renunța la frustrările tale).
Am vrut doar o cearta si am castigat.Am terminat aici.

| Annabella9719 explică:

Auzi ceva nesimtitule, cand o sa ai si tu un"plod" ca asta si sa-ti iasa prin p@la atunci sa comentezi! Tu nu imi jignesti mie copilul nenascut! Nu mai eu stiu cat a trebuit sa indur cu aceasta sarcina! Era sa o pierd la 5 luni! Am crezut ca o sa cada cerul peste mine! Plus greturile,lipsa poftei de mancare(ajunsesem pe la spitale), am luat si mult in greutate, maini, fata si picioare umflate de la albumina din corp! Tu care crezi ca un copil se face pocnind din degete! Fimi-ar scarba de tine! Eu nu am vorbit in viata mea atat de urat cu cineva dar asta pana la copil! Te iei de copil, te iei de "ma-sa care l-a scos pe p@zda! Porcule!

| Adyy5 a răspuns (pentru Annabella9719):

Ba cred ca le-ai irosit."Rahatul" asta merge la un liceu de elita (Mesota, intereseaza-te), provine dintr-o familie de medici si dupa terminarea liceului va urma o facultate de medicină in strainatate.Asta este sigur din moment ce e deja o "traditie" de familie. laughing
Deci da, mai degrabă plodul tau nenăscut care va face parte dintr-o generație distrusa(pe masura ce anii trec generațiile sunt tot mai...stii tu.Si nu poti nega)va fi mai de rahat ca mine.
Ti-ai irosit 9 luni din viata tinandu-l in pantece deoarece sunt slabe sansele sa ma intreaca la nivelul inteligentă.De unde stiu? Inteligenta e nativă si dupa frustrarile pe care ti le-ai imprastiat pe acest site, întrebarea care nu e o intrebare ci doar o plangere de mila si acest reply pot deduce ca nici plodul tau nu va fi prea destept.
Cel putin eu voi ajunge sa salvez numeroase vieti, am note bune, am salvat cateva animale(imi place sa le ofer o noua sansa la viata)si provin dintr-o familie de rang superior precum nu cred ca este a ta, iar la anii mei din ce vad ma si exprim mai bine si am un vocabular mai bogat(16 ani).
Imi pare rău ca ti-am spus adevarul.
Asta este,accepti sau nu.
Acum vin cu argumente care sa-ti contrazică răspunsul si te voi învinge in aceasta conversatie pe tine si pe plodul tau nenăscut care imi va fi cel mai probabil inferior.
Inteligenta e ceva cu care te nasti.
Poți acumula cunostinte pe parcursul vietii, dar inteligenta e mostenita.
In răspunsul ala desi în opinia ta de om încuiat pare plin de jigniri si abureli sunt o serie de argumente, unele stiintifice pe care indiferent de ceea ce spui nu vei reusi sa le negi.

"Auzi ceva nesimtitule, cand o sa ai si tu un"plod" ca asta si sa-ti iasa prin p@la atunci sa comentezi! "

Nu vreau copii, dupa cum am spus fiecare generație este mai rea decat cealalta.
Viitorul nu prea pare strălucit.
Vei vedea cand o sa-ti crească plodul la ce m-am referit.
Si da, nasterea este scarboasa, mi s-ar strica corpul dupa...
Si pentru ce? Pentru un copil ce imi va mânca ani buni din viata si nervii ca pe urma sa plece si sa-si întemeieze la rândul lui o familie? Nu multumesc.
Si iubirea fata de s. exul opus e trecătoare.Trebuie sa fii un idiot cu retard mnatal grav sa susții ca iubirea e eterna. Dupa câtiva ani intre parteneri ramane mai mult o relatie de prietenie, pasiunea de la inceput dispare, relația de schimba, dar nu se sfîrseste.

" Tu nu imi jignesti mie copilul nenascut!"
Uite ca o fac.
Probleme?
Nu e un copil inca, nu ti-o iesit pe vagin.
Si nu l-am jignit.
Nu vad jigniri.Tu vezi? Arata-mi.
Am zis "plod".
Acelasi lucru, nu este o jignire.

"Nu mai eu stiu cat a trebuit sa indur cu aceasta sarcina! Era sa o pierd la 5 luni! Am crezut ca o sa cada cerul peste mine! Plus greturile,lipsa poftei de mancare(ajunsesem pe la spitale), am luat si mult in greutate, maini, fata si picioare umflate de la albumina din corp! Tu care crezi ca un copil se face pocnind din degete! "
Nu-mi pasa.
Nu am zis ca un copil se face pocnind din degete.
Daca n-ai inteles problema ta,n-am nicio vina ca esti prea limitată mental sa tii o conversatie la acelasi nivel cu mine.
Tocmai pentru toata aceasta suferinta nu merita sa duci o sarcina la bun sfarsit.
Daca esti atât de obsedat sa induri atâtea pentru nimic problema ta.
Pentru ca el nu simte durerea,nu iubeste,nu simte si nu stie nimic inainte de a ajunge la o anumita varsta.
Am spus ca iubirea nu exista, nu poți iubi ceva ce nici nu cunosti.
Daca pierdeai sarcina ai fost dupa cum spui distrusă psihic.
De ce? Pentru ca este in instinctul oamenilor sa procreeze specia spre supraviețuirea acesteia si pentru a lasa moștenitori.
Neagă cat vrei, asta e adevarul, nu-l iubesti, e instinctul matern.
De asta ai fi fost distrusă si pentru efortul de pana atunci pentru a tine acel virus in pântec ce consuma resursele Pământului si ne va conduce catre distrugere.
Toți contribuim la asta.
Eu sunt deja nascuta, cei ce sunt născuți nu trebuie invinovatiti.
Nu invinovatesc oamenii ca se nasc.
In schimb plodul tau nu ti-o iesit inca din uter.
Poate daca ar muri ai face in final cunostinta cu instinctul ala despre care vorbeam si mi-ai da dreptate. laughing
Daca este sa am un copil l-as adopta.De ce? Pentru ca salvez o viata.Tu cand faci un copil il faci pentru tine,din lăcomie. Lăcomie mai ales ca-l nasti aici,în România si daca se decide sa plece in lumea mare toata viata ca fi desconsiderat de străini.
Deci da, adoptând fac ceva mult mai brav decat dand nastere unuia, care este mai degrabă un esec, noi fiind in Romania, printre ultimele țări la nivelul educației si printre primele la nivelul pros. titutiei.

"Fimi-ar scarba de tine! Eu nu am vorbit in viata mea atat de urat cu cineva dar asta pana la copil! Te iei de copil, te iei de "ma-sa care l-a scos pe p@zda! Porcule!"
Mie imi este mai scârba de tine decat tie de mine, crede-ma. laughing
Si pentru o serie de motive esti cu adevarat mai dezgustătoare ca persoana.
Eu am mai facut in ăstia 16 ani ai mei gesturi caritabile si salvat animale.
Nu am jignit vreodată un profesor.
Nu injur,nu beau,nu fumez,nu barfesc,ma port in public normal fara a ma preface ca fiind altcineva si multe altele.
Deci da,iti sunt superioara si mai putin dezgustătoare decat tine sau plodul tau.
Nu mai am chef sa insir motive pentru a te face de ras,am castigat aceasta conversatie.
De jignit n-am jignit, am spus adevarul. Poate intr-un mod jignitor, dar e adevarat.
Pe unde il nasti daca Nu prin vagin? Gandeste.
Fata de multi altii eu spun ce am de spus direct fara ocolisuri, nu incerc s-o zic intr-un mod frumos ca tot acelasi lucru e si stiu ca spunând cu frumosul nu ajuta.
Asta i-a facut pe multi sa ma jigneasca si sa aiba o parere rea despre mine, dar asta ma face mai pura si mai sincera decat majoritatea.
Si am facut si mai multe fapte bune decat majotitatea.
Cand vei ajunge la nivelul meu sa ma anunti, dar nu prea pare posibil.
"Porcule"? Este o jignire pentru porc sa fie comparat cu un specimen ca tine.
Din discutia noastra scurta se vede clar cine a castigat.Nu te mai obosi sa dai reply ca e degeaba.

| Rux2000 a răspuns (pentru Adyy5):

Daca tot eşti atât de şmecher si provi dintr'o familie de medici mai bine du-te sa iti ţină nişte lecţii de cum sa iei spaga sa nu moară omul. Un om cu atâta scoala si facultăţi si cacaturi se comporta ca a tare. Tu nu o faci! Lasa saraca femeie in pace

| Annabella9719 explică:

Eu macar nu am irosit ca mama ta 9 luni ca sa iasa un rahat asa ca tine!

| Adyy5 a răspuns (pentru Annabella9719):

Sper sa-ti placa "romanul".
Daca ai trecut putin pe la scoala n-o sa-ti fie greu sa citesti tot.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim744652 a răspuns:

Ce urat din partea lui
Nu merita sa fie tata

| iulya2299 a răspuns:

Prima dată încearcă să îi înțelegi motivele pentru care nu vrea să vină, poate chiar îi este rău, poate îi este și puțin teamă, un copil înseamnă o responsabilitate enormă, iar momentul în care îl vezi pentru prima oară este copleșitor.
După ce îți explică mai bine de ce nu vrea să te însoțească, apoi poți să îi spui și ce simți tu, că ai vrea să îl ai alături, că și ție îți este greu, discutați despre asta.
Consider că veți putea ajunge la un acord dacă sunteți calmi și vorbiți deschis. Având în vedere că tu ești însărcinată și deci într-o situație mai specială, cred totuși că până la urmă va accepta.

| Annabella9719 explică (pentru iulya2299):

Multumesc mult de sfat! Esti singurul/singura care mi-a vorbit frumos si decent!

| mikehunter a răspuns:

Ai avantajul ca bebe al tau va sti engleza din secunda 2 lol