| SweetyNuta a întrebat:

Am o problema sad
Unele prietene toata ziua ma critica.
Nustiu ce sa mai fac ca sa termine cu criticile.
Mau descurajat.

Imi spun ca pozele mele sint stupide si peste citeva zile se fac cam ca ale mele nu inteleg... M-am saturat mi s-a spus ca sunt invidioase pe mine.

Cind ne certam, mereu renunt prima ca sa nu se distruga prietenia, dar mereu vrea sa fie peste mine ma injoseshte.Ca sa fie prima.Imi vrea doar raul.
Ce sa fac? sad

Pentru cel mai bun raspusc

Răspuns Câştigător
| bkmad a răspuns:

Ai tolerat prea multe si eu am fost intr-o situatie similara ca a ta si am renuntat la grupul meu iar acum imi este foarte bine in noul stii. spune-le ce te doare ce ai pe suflet numai tine in tine pentru ca inttr-o zi o sa vrei sa le spui pe toate si vei spune si lucruri care nu le vroiai spuse esti la capatul rabdarilor. fi ironica cu ele indiferenta daca, crezi ca nu le poti spune ce simti dar asta ar fi cel mai bine. Sunt invidioase nu merita iti fura ideiile doar pentru a le fi lor bine nu cred ca sunt niste prietene adevarate si poate una sta cu alta si tot asa pentru ca nu au cu cine sta sau stau cu tine ca tu esti sursa lor de inspiratie. Nu le lasa sa-si mai,, bata joc'' de tine si sufletul tau daca nu renunti acum va fi mai greu sa le lasi mai tarziu. Sau fi mai dura mai agresiva spunet-i si impuneti punctul de vedere! Bafta multa sad:*:*:*:*

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

E nevoie de doar un simplu ''pa''. Ăştia nu sunt prieteni.

| Aura a răspuns:

Ceea ce ele urmaresc, este sa te descurajeze,, sa te scoata din joc". Cel mai bine e sa nu le mai asculti. Fa ce crezi tu ca e bine. Daca iti erau intr-adevar prietene, si pozele alea erau stupide, nu isi faceau si ele la fel ca tine, nu crezi? Anyway, indiferenta doare cel mai tare, deci aplica si tu metoda asta. Astfel de persoane nu ar trebui sa le ti pe langa tine. Ia si fa-ti alte prietene, si nu te mai lasa mai prejos, pentru ca intr-un grup de prieteni toti sunt egali. Bafta! kisskisskiss

| maria ;x a răspuns:

Astea nu se numesc prietenewinking
Poti sa le spui si tu... daca ti-ar fi priietene adevarate nu ar gandi asa si te-ar accepta asa cum esti...
Daca vor mai continua ignora-le...
Nu are nost sa fii deprimata pentru niste 'prietene'! ai grija de tine
pup!love struck

| karakedi13 a răspuns:

Este o vorbă : „Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!" Cred că ar fi bine să ții cont de asta. Iar oamenii care te critică, nu-ți sunt prieteni cu adevărat.;-)

| NeverTheLess a răspuns:

In cazul asta ar trebui pur si simplu sa nu o mai bagi in seama. Nu mai pune la suflet tot ce spune/face ea. Intr'adevar nu se poate numi prietena. Iar faptul ca tu mereu vrei sa te impaci cu ea atunci cand va certati nu iti pune un semn de intrebare? Ea de ce nu face primul pas niciodata? Ii pasa cumva de prietenia voastra?
Daca vrei poti purta o discutie cu ea deschisa si sa ii spui ce te deranjeaza. In fond si la urma urmei, intr-o prietenie trebuie sa fim sinceri, nu?

| Monica_3326 a răspuns:

Buna! Cel mai bun lucru este sa le ignori.
Dar nu ti-a trecut prin minte ca ele te pot invidia? Poate asta este principalul motiv.
Cel mai bine ar fi sa ignori, sa te prefaci ca nu le-ai cunoscut vreodata.
Sper sa-ti fie de ajutor sfatul meu!
Sper sa rezolvi problema!
Te:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu îți e prietena. Ignor-o și cauta sa te împrietenești cu alte fete dar nu uita zicala" frate, frate dar brânza e pe bani.
Bafta.