| Junior93 a întrebat:

Am o problema uriasa! Sunt putin cocosat si nu vreau sa ajung si mai rau! Intreabarea mea este:Cum sa fac sa imi indrept coloana sa nu mai fiu cocosat?(dau funda)... apreciez orice raspuns!

Răspuns Câştigător
| JustmeV a răspuns:

Pai... ai putea noaptea dormii fara perna, sau cand faci baie, roaga pe cineva sa te faca pe spate cu o piatra sarata. incearca sa stai drept la calculator. Sper ca sunt folositoare.Imi dai te rog fundalove struck?

12 răspunsuri:
| cat a răspuns:

E bine sa mergi la un medic care iti va stabili exact afectiunea (cifoza, cifoza cu scolioza, etc.) si iti va prescrie un tratament recuperatoriu (gimnastica medicala, fizioterapie, etc.).
E bine sa mergi cat mai repede.

| baru a răspuns:

Sall. Doua metode care functioneaza foarte bine. Unu: Stai atarnat de un copac sau de ori ce altceva cat mai mult timp. Doi: Vei dormi pe o placa de lemn care sa fie perfect dreapta, si vei sta pe spate daca se poate cat mai relaxat. Stiu ca este greu, stiu ca ti se pare ciudat, dar ajuta foarte mult. Incearca. Pa!

| baru a răspuns:

Am uitat. In anumite zone ale lumii, de exemplu in Tibet, multi stau in fiecare dimineata si mediteaza in aceasta pozitie. Ajuta foarte mult si la vindecarea organismului. Pa!

| Alisstor a răspuns:

Incearca flotari. Apuca-te de un sport de gen basketball. Si daca poti, fa tractiuni la bara.

| mAtaaIsAPiTziFrOmDaaClubb a răspuns:

Deci incearca sa nu ai pozitia cocosata cand stai la calculator...si eu eram asaoh go on
din cauza calculatorului aveam mereu tenatia sa stau cocosata...am ineput sa fac sport
j chiar ajuta...
incearca si tu...

| Ada11 a răspuns:

Uite ce iti propun eu: frecventeaza dansuri populare. Si eu am avut nevoie de brau si dansurile m-au corectat. Sper sa te ajute raspuns meu.
Ade.

| Freddy22 a răspuns:

Fa in fiecare zi urmatorul exercitiu : Mergi pe calcaie in timp ce te tii cu mainile de ceafa...da in timp te te tii cu mainile de ceafa incearca sa tragi de coate inapoi in asa fel incat sa simti ca te doare cocoasa. sper ca te va ajuta acest exerctitu.profu de sport ni l-a spus big grin

| kissmypixles a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa faci mult mai mult sport.Cred ca te va ajuta.happy

| imiplacesaajut a răspuns:

Du`te prima data la un medic(sa nu cumva sa fie ceva grav) si fa muuuuult sport

| imiplacesaajut a răspuns:

Poti sa ai cifoza sau cifo-scolioza daca zici ca esti putin cocosat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu prieteni care au patit-o deci iata:
-Pe un perete stai pe varfuri cu mainile intinse
-Ai grija ca spatele sa fie drept, lipit de perete
+Controleaza-ti mereu spatele, sa stai drept