| TonyMontana069 a întrebat:

Am o problema! Urmează sa plec intr-o călătorie cu ai mei cu avionul și fumez și vreau sa îmi iau 2 pachete de tigari in geanta! Acolo la control o sa ma oprească sau ceva?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si acolo unde mergi sunt tigari. Nu ai probleme cu două pachete.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o sa te oprească ca nu e ilegal sa transporți tigari. Insa poate oricând sa ti le scoata din bagaj si sa le fluture pe acolo

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce două, și nu unul? Fumezi din două pachete de o dată?

| TonyMontana069 explică (pentru sadrian46):

Nu,dar sa îmi ajungă atat pentru o saptamana

| sadrian46 a răspuns (pentru TonyMontana069):

Ca să nu ai probleme. Eu șțiu că ai voie să intri în UK cu 200 de țigări.
Deci 10 pachete de țigări. Ce e peste se confiscă. Dar nu în bagajul de mână. Și când ajungi, să le declari.