| AlexandruPorfir a întrebat:

Am o profesoara de franceza care tot ma ameninta ca ma lasa corigent, spune ca nu-mi da media. Se poate asa ceva?
Pe primul semestru am media 6...
P.s Sunt clasa a 6.a

Răspuns Câştigător
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Depinde ce medie iti iese. Daca iese 3 atunci invata. Daca iese 4 atunci n-ar fi problema. Fii istet si nu creea scandal si fa-i pe plac. INVATA. Spune 2 3 definitii un exercitiu, 2 si asta e

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Depinde de cât îți va ieși pe al doilea semestru, dacă e mai mică de patru rămâi corigent.

| aimullah123 a răspuns:

Daca o profesoara vrea sa te lase corigent poate face asta chiar daca tu stii cate ceva la materia aia. Nu are voie dar poate face asta. Pai iti pune intrebari la care nu stii raspunsul si gata.
Nu imi place genul asta de profesor. Nu are ce cauta la catedra.
Nu e frumos din partea ei ca ameninta elevii. Si apoi considera ca e scoala ei si ca poate face ce vrea. Sa-i fie rusine!