| Hoodooista123 a întrebat:

Am o relație de 4 luni cu un neamț de 24 de ani, eu am 19 și am observat recent că e ceva in neregula in relatia asta, in sensul că el când vine de la lucru sta și se joacă mai toată ziua și când vine seara sta pe pat si se uita la un serial/film cu mine, deci de abia seara ma mai baga in seama, nu mă ignora complet, sunt o persoana toxica daca vreau mai multa atenție, să petreacă mai mult timp cu mine? Adevărul e că de multe ori nu prea știu ce să vorbesc cu el și nici el nu încearcă să vorbească mai multe cu mine și e puțin cam naspa și de aia îl las sa se joace peste zi și mai îmi văd și eu de ale mele, făcând mâncare, stand pe telefon etc, deci inseamna că sunt o persoana toxica daca vreau sa petreacă timpul cu mine chiar daca nu prea avem ce să discutăm in general sau sa îmi dea mai multa atenție? Nu cred că are probleme sa petreacă timpulcu mine daca ii spun sa o facă doar că aș vrea să vina și din propria lui voința, inițiativa, ce părere aveți? Gândesc prea mult sau așa e intr-o relație in general? Nici nu știu cum ar trebui să mă comport sa nu fiu toxica sau prea drama queen pentru că mă întristează mult daca el ar avea o părere de genul despre mine

5 răspunsuri:
| Iamforfun a răspuns:

Dacă nu aveți ce să vorbiți unul cu altul este nasol.
Din cate povestești, voi locuiți împreună. Asta este singurătate în doi.

| Hoodooista123 explică (pentru Iamforfun):

Adevărul e că în general nu prea știu ce să vorbesc cu băieții, nu știu ce să zic, nu vreau sa îl părăsesc din cauza asta.

| Hoodooista123 explică (pentru Iamforfun):

Adică da nu îmi place chestia asta că e cam superficial rău când nu ai multe de vorbit cu cineva

| Iamforfun a răspuns (pentru Hoodooista123):

Poți să găsești un subiect de discuție care să îl intereseze, chiar dacă pe tine nu te interesează. De exemplu: despre fotbal sau despre jocul pe telefon sau calculator. Sau să comentați filmul pe care îl vedeți.

| 19flo79 a răspuns:

Ar fi bine sa nu va vedeti doua, trei zile si daca vi se face dor si nu puteti sta separati, inseamna ca va iubiti. happy