| Ana190089494849 a întrebat:

Am o relație de aproape 2 luni si sunt foarte fericita, dar de la un timp parca nu mai este el.Inainte mereu ma suna imi dădea mesaje si lucruri d-astea, dar acum nimic ma lasa toată ziua in seen sau nu ma mai întreabă de nimic happySa mai continui sau nu?

Răspuns Câştigător
| Peachdelight a răspuns:

Și tot femeile sunt complicatelaughing) trebuie sa analizezi puțin situația. A obținut ceva in astea doua luni cât a stat cu tine? Poate i s-a luat pur și simplu și asta e modul prin care el considera ca este ok și "matur" sa se debaraseze de cineva. Astea sunt părțile pesimiste. Părțile optimiste ar fi ca poate are o perioada mai aiurea și are nevoie sa fie singur, cel mai bine la fel cum a spus și userul de mai sus, pune cărțile pe fata și poarta o discutie serioasă cu el sa vezi care e problema. Ai tu grija de sufletul tău. Daca simți ca merita bateți capul daca nu, la gara cu el.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| Ofiintă a răspuns:

Si-a pierdut interesul. S-a plictisit relativ repede.
Eu una nu aș continua. Ce sens are să tragi de cineva?
Dacă nu vine din propria inițiativă a partenerului tău, in acel caz nu văd de ce ai mai continua. Nu se justifică si n-are sens, te asigur.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Dar tu ce crezi? Ar trebui sau nu sa mai continui asa? Chestia asta trebuie sa fie alegerea ta. Cel mult ne putem da cu parerea. Nu, nu ai ce sa mai continui fiind ca e clar ca el nu mai are dorinta de a fi cu tine daca nu te baga in seama si nu iti scrie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu e prea frumos ce e drept, dar asta cu continuatul, doar tu poti sa decizi.

Comunicarea este cheia, vorbeste cu el, vezi de ce face asa, asteata-te la un feedback de la el care sa iti raspunda la semnele de intrebare. Dupa acest lucru, daca esti sigura pe tine de sentimentele tale... totul este perfect (indiferent care sunt acestea). Daca tu nu te mai simti bine (desi nu e frumos sa nu mai vorbiti ca inainte), atunci pune capat relatiei si gata. Se gasesc ei dupa care sa ii tina locul laughing
Tu vrei ceva, el ceva... amandoi trebuie sa va simtiti bine intr-o relatie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate pentru ca relatiile adevarate nu se bazeaza pe comunicarea pe Wapp sau Instagram, incercati sa traiti mai mult in lumea reala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate și-a pierdut interesul sau poate îi place de alta.
Convoacă-l la o duscuție serioasă și spune-i că nu-ți convine cum se poartă cu tine și dacă mai are rost să continuați relația sau nu.

| pixeltinker a răspuns:

Clar nu

| pixeltinker a răspuns:

Mergi mai departe, astea sunt niște semne ca ori s-a plictisit de tine ori vorbeste cu altcineva si prefera sa fie rece.