| babyloving a întrebat:

Am o situatie cam complicatabig grine curand i-am spus baitului acela special ca il plac. O vreme m-a evitat, apoi a inceput sa fuga dupa mine si sa ma mai loveasca in gluma.Am crezut ca si prietenia noastra s-a sfarsit si ma faceam tampita ca am stricat o prietenie solida.Acum cand suntem doar noi doi se comporta cu mine cum se comporta inainte si ne distram impreuna, dar cand vine si altcineva incepe sa se comporte urat si imi da porecle naspa. Ce ar trebui sa cred?

Răspuns Câştigător
| AVRILavigne1000 a răspuns:

Nu te ingrijora te place dar cand e cineva vrea ca acea persoana sa nu isi dea seama ca te place pe tine (mai ales daca acea persoana este baiat o sa il tachineze)ai vazut? c omportamentul lui cu tine este obisniut cand sunteti singuri dar cand vine cineva pac! il schimba ca sa nu banuiasca nimeni nimic ehe daca va mai face asta insseamna ca atunci cand sunteti singuri o sa te sarute.:X :*

7 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Dupa parerea mea, te cam place. Si la inceput te-a evitat pentru ca s-a speriat[nu stiu daca e cuvantul potrivit].
Orcum discuta cu el, nu neaparat sa ii mai spui din nou ca-l placi, ci sa-i spui ca nu se mai compoarte urat cu tine cand mai este si altcineva cu voi.
Bafta.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

El vrea sa dea impresia ca nu te placelaughing
Stiu chestiabig grin

| AVRILavigne1000 a răspuns:

Mersi

| babyloving explică (pentru AVRILavigne1000):

Cu mare placere, dar al tau a fost cel mai bun si pacat ca nu am putut sa le dau la toti cate o funda caci si celelalte au fost foarte bune!

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru babyloving):

Asa e sunt la fel toate raspunsurile

| Amy1 a răspuns:

Ideea e simpla. Te place si incearca sa te faca sa te distrezi.Insa, sa presupunem ca prietenilor sai nu le place de tine dintr-un anumit motiv.In acest caz, pentru el ca baiat e mai importanta prietenia decat o dragoste trecatoare.Asa sunt baietii...Nu ai ce sa le faci.Asa ca te jigneste ca sa le arate colegilor sau "prietenilor"(ca numai prieteni nu se pot numii) ca tu nu insemni nimic pentru el, chiar daca, undeva acolo, el simte ceva cu adevarat romantic pentru tine.

| jeffpascal a răspuns:

Baiatul te place si nu stie cum sa ti-o arate ori vrea sa se dea mare in fata prietenilor. Dar eu merg pe prima varianta. Eu te sugerez sa ii spui ceea ce simti si vei stii dupa aceea sigur. Daca el este baiatul special poate ca si tu esti speciala pentru el happy.