| AddInNa99 a întrebat:

Am o situatie "dificila"... Eu plac un baiat si el o place pe prietena mea cea mai buna. Acum cateva zile el mi.a scris ca s.au despartit si ca ma uraste (asta am dedus eu din ce mi.a mai spus). Ce sa fac acum?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Explica-i ca nu s-au despartit din vina ta si ca ea este prietena ta.
Fii alaturi de ea, a suferit dupa despartire, chiar daca nu vrea sa o arate.
Evident, daca o sa fii tu cu acel baiat atunci o sa-ti pierzi prietena. Tu decizi pe cine alegi cu toate ca pentru moment fii alaturi de prietena ta, chiar daca ea te uraste.
O sa realizeze ca nu s-au despartit din vina ta sau numai din vina ta!

| RainmakerX a răspuns (pentru RainmakerX):

*Nu numai din vina ta "-scuze

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate ea s-a despartit de el pentru ca stia ca tu il placi si n-a vrut sa te mai faca sa suferi si ea a precizat asta la despartire. Altfel nu-mi explic. Ai putea sa-i spui ca a fost 100% alegerea ei, ca tu nu i-ai spus sa faca absolut nimic in aceasta privinta.

| ijuuuuuuu a răspuns:

Mergi înainte. Nu-i vina ta că ei s-au despărțit.

| good2answer a răspuns:

Sincer nu are de ce sa te urasca fara motiv. Daca prietena ta stie ca tu il placi pe acel baiat, atunci sunt sanse mari sa fi bagat niste vorbe aiurea in mintea lui, ca nu cumva el sa se uite la tine. Incearca sa nu te bagi in treburi de genul. Arata-i ca esti matura si nu te pretezi la situatii de genul. O sa aprecieze asta.