| Ujthgf a întrebat:

Am o voce uneori greoaie... vorbec incorect, batranii nu ma inteleg cateodata....nu stiu ce sa fac! Uneori ma mai si balbai asa cu persoane straine, cu fete in special dar nu totdeauna depinde de starea mea.Cum pot sa vorbesc gramatical corect?!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca nu doar cu vorbitul ai probleme ci si cu scrisul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De vină este starea. Și fetele. Astfel stări emoționale perrurbă softul care emite sunetele. Ca să reglezi acest soft, depinde în care oraș ești, eu te trimit undeva unde se repară softul tău, pornind de la controlul emoțiilor.

| Ujthgf explică (pentru sadrian46):

Baia mare

| sadrian46 a răspuns (pentru Ujthgf):

În Baia Mare caută un logoped.

| Donsavas a răspuns:

Este o problemă emoțională, se rezolva cu logoterapie sau tratament psihiatric.

| Bizon95 a răspuns:

Daca ai probleme cu vorbitul, si VAD ca ai probleme si cu scrisul, ar trebui sa te duci la psihiatru, si NICI NU fac misto, NICI NU exagerez, exista conditii mentale care pot fi responsabile de asa ceva... SERIOS, cum ar fi:
https://ro.wikipedia.org/......en%C8%9Bie